HRVATSKA ZA DESETKU Kauboji u paklenoj atmosferi razmontirali Srbiju

S četiri uzastopna pogotka na kraju prvoga dijela, Červarovi izabranici stvorili su prednost koja je u nastavku suvereno održavana. Po šest pogodaka postigli su Štrlek i Stepančić.

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivom pobjedom nad Srbijom otvorila je Europsko prvenstvo.

U prepunoj splitskoj Spaladium Areni, momčad izbornika Line Červara slavila je rezultatom 32:22 (14:9), otvorivši natjecanje u vlastitoj domovini na najbolji mogući način.

Kauboji su nakon početna dva pogotka prednosti, sredinom prvoga dijela otišli na do tada najvećih tri razlike. Srpska reprezentacija nekoliko se puta približila na minimalan zaostatak, no postigavši u završnici četiri uzastopna pogotka, Červarovi izabranici na odmor su otišli s prednošću 14:9.

Već na otvaranju druge dionice Čupić je povećao vodstvo koje se popelo i na sedam pogodaka. Valja istaknuti dvije situacije u kojima su Srbi propustili zatresti praznu mrežu. Iz prvoga pokušaja pogodili su vratnicu, nakon čega je raspoloženi Alilović, trčeći s klupe, zaustavio protivnički pokušaj sa sredine igrališta.

U posljednjih deset minuta Hrvatska je ušla sa sigurnim vodstvom koje je zadržano do samoga kraja, no zabrinjava moguća ozljeda kapetana Domagoja Duvnjaka koji je uz pomoć u 57. minuti napustio parket.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Stepančić i Štrlek s po šest pogodaka, dok je kod Srbije mrežu šest puta zatresao Nenadić.

U drugome susretu skupine A, Island je s 26:24 nadvisio Švedsku.

Sljedeći susret Hrvatska igra u nedjelju u istome terminu, od 20.30 sati, protiv Islanđana.