MEĐIMUREC 2017 Krenuo veliki pionirski nogometni turnir, nastupaju talenti iz Japana, Švedske i cijele Hrvatske

Švedski Rodeby nadigrao je ŠN Međimurje Čakovec u jednoj kvalitetnoj utakmici 3:1, a na kraju dana domaćin je još jednom bio na travnjaku, ovog puta protiv Crvene Zvezde i izgubio od boljih gostiju iz Beograda 4:0.

Utakmicom između domaćina NK Međimurca i HNK Rijeke u petak poslijepodne otvoreno je 19. izdanje Međunarodnog nogometnog turnira U13 Međimurec 2017. Nakon dva poluvremena po 20 minuta rezultat na semaforu bio je 0:0.

Prvog dana turnira odigrane su još četiri utakmice. Mađarski MTK izgubio je od Osijeka 0:1, a prvi zgoditak na ovogodišnjem turniru postigao je Petar Ivančan. Hajduk je pobijedio japansku Oxalu koja nastupa s godinu dana mlađim pionirima, uvjerljivo 8:0.

Svečano otvorenje bilo je danas (subota) u 15 sati, a finale je na rasporedu u nedjelju u 19 sati.

– Produživanje turnira na tri dana, po prvi puta se utakmice osim u subotu i nedjelju igraju i u petak, pokazalo se kao pun pogodak. Interes publike za radni dan je iznad očekivanja – izjavio je predsjednik NK Međimurca Mišel Ganzer.

Govoreći o prvim dojmovima kazao je kako su svi klubovi i više nego pohvalno izjasnili o organizaciji.

– Skoro pa svi su već najavili kako će doći i sljedeće godine – poručio je Ganzer.