PETARDA U KRANJČEVIĆEVOJ Ni dvostruki Ivanovski nije uspio spasiti Slaven protiv Lokomotive, produžio se niz bez bodova

Pune mreže vraćaju se Farmaceuti u Koprivnicu. U uzbudljivoj utakmici za neutralne gledatelje Lokomotiva je s 5:2 uzela sva tri boda. Šunjić i Krstanović domaćine su doveli do vodstva od 2:0, no ubrzo je Ivanovski dvama pogocima rezultat prije odlaska na odmor postavio na 2:2. Ipak, drugo poluvrijeme pripalo je Lokosima, za što su se pobrinuli Burić te dva puta Radonjić.

Dva pogotka Ivanovskog u konačnici su bila samo utješna // Foto: Luka Krušec

Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, ali i nezavidne igre, nogometaši Slavena Belupa danas su, u nedjelju, u 29. kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovali kod zagrebačke Lokomotive.

Utakmica u Kranjčevićevoj počela je dominacijom Farmaceuta, a već u petoj minuti u sjajnoj prilici našao se Doležal, no na mjestu je bio domaći vratar Hendija.

Slavenaši su se u prvih petnaestak minuta nametnuli u posjedu lopte. Igralo se uglavnom na polovici Lokosa, no izostalo je pravih akcija, a samim time i prilika.

Kako su minute prolazile, situacija na terenu sve se više izjednačavala. Ipak, nogometaši Lokomotive iz svoje su prve prave akcije stigli do vodstva. Kastrati se sjurio po desnoj strani i niskim ubačajem pronašao Krstanovića. Visoki napadač potom je odigrao povratnu loptu prema Šunjiću, a domaći kapetan odmah je šutirao. Lopta je malo dirala Katića te tako prevarila Markovića. Bilo je 1:0 za Lokomotivu.

Samo pet minuta kasnije Zagrepčani su povisili prednost. Ovog puta krenulo je s lijeve strane. Dupli pas odigrali su Knežević i Radonjić, a potonji je sjajno proigrao utrčalog Krstanovića koji bez problema na prvoj vratnici pogađa za 2:0.

Iako se činilo kako Koprivničancima nema spasa, odmah u sljedećem napadu smanjili su zaostatak. Goda je s lijeve strane ubacio, a Ivanovski utrčao ispred svog čuvara i glavom prebacio vratara Hendiju.

Sadržajno prvo poluvrijeme postalo je još sadržajnije u 38. minuti, kada je Slaven Belupo utakmicu vratio u egal. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Brezovec, ispred svih skakača Lokomotivin Burić prebacio je glavom loptu na drugu vratnicu, a tamo se sam našao Ivanovski te drugi puta glavom loptu poslao u mrežu. Bio je to njegov 13. ovosezonski pogodak.

No, to nije bilo sve u prvome dijelu. Mogli su domaćini ponovno do vodstva, no Marković je u 40. minuti sjajno zaustavio Kastratijevu stopostotnu priliku.

U nastavak dvoboja krenulo se otvoreno. Slaven je u prvih nekoliko minuta pokušavao preko raspoloženog Ivanovskog, a onda je Lokomotiva u 55. minuti stigla do novog vodstva. Za 3:2 pogodio je bivši Slavenaš Burić.

Utakmica se tada potpuno otvorila, a obje su ekipe redale prilike.

Domaćini su ipak u završnici susreta završili posao i dvama pogocima Radonjića, u 84. i 89. minuti stigli do uvjerljive pobjede.

Bio je to Slavenov četvrti uzastopni poraz, a Ivkovićeva momčad sada je i nazadovala na ljestvici. Preskočila ih je upravo Lokomotiva, koja trenutno ima bod više. Slaven je na sedmoj poziciji s 31 bodom. Blizu je sada i osmi Rudeš koji ima 26.

HRVATSKI TELEKOM PRVA LIGA, 29. KOLO:

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 5:2 (2:2)

ZAGREB – Stadion Kranjčevićeva. Glavni sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Marko Stolnik (Varaždin).

LOKOKMOTIVA (4-2-3-1): Hendija – Karačić, Kolinger, Datković, Musa – Šunjić, Burić – Kastrati, Knežević, Radonjić – Krstanović. TRENER: Goran Tomić.

SLAVEN BELUPO (4-4-1-1): Marković – Purić, Musa, Katić, Goda – Kitanovski, Arap, Trebotić, Doležal – Brezovec – Ivanovski. TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 1:0 Šunjić 26′, 2:0 Krstanović 31′, 2:1 Ivanovski 32′, 2:2 Ivanovski 38′, 3:2 Burić 55′, 4:2 Radonjić 84′, 5:2 Radonjić 89′