BIT ĆE SVIMA TVRD ORAH Varaždinci se dobro držali, ali ipak nisu uspjeli do boda u Rijeci

U idućem kolu Varaždin dočekuje Hajduk

Nogometaši Varaždina skupo su prodali kožu na Rujevici // Foto: Facebook NK Varaždin

Novi prvoligaš Varaždin na otvaranju prvenstva gostovao je na Rujevici protiv viceprvaka i osvajača Hrvatskog kupa Rijeke.

Momčad Borimira Perkovića jako se dobro držala, ali je na kraju poražena rezultatom 2:1.

Pred gotovo 5000 gledatelja Robert Murić je 8. minuti postigao nesvakidašnji pogodak za domaćina.

Utakmica Rijeke i Varaždina privukla je gotovo 5000 gledatelja // Foto: Facebook Igor Cvek

Nanizao je nekoliko braniča Varaždina, na kraju prevario i vratara Nevistića, i lagano plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

Nije to slomilo goste. Matija Kolarić je u 25. minuti sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca poslao loptu u gornje desne Prskalove rašlje.

Varaždin se oslobodio, igralo se tada ravnopravno na Rujevici.

Ipak, Murić je u 57. minuti ponovno doveo Rijeku u vodstvo. Sjajno je pogodio iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

Riječani su preuzeli igru, bili puno opasniji, ali se rezultat više do kraja utakmice nije mijenjao.

U idućem kolu Varaždin dočekuje Hajduk. Utakmica se igra u nedjelju, 28. srpnja, s početkom u 20 sati.

Težak zadatak za Perkovićeve igrače jer će se Splićani zasigurno pod vodstvom novog-starog trenera Burića htjeti iskupiti Torcidi za blamažu i ispadanje od Maltežana u prvom pretkolu Europske lige.

No, jedno je sigurno, bit će pun stadion i odlična atmosfera, a Varaždin je u Rijeci pokazao da će svima biti tvrd orah i da nije slučajno ponovno, nakon sedam godina, u prvoligaškom društvu.

RIJEKA – VARAŽDIN 2:1

Stadion Rujevica. Gledatelja: 4675. Sudac Dario Bel (Osijek). Strijelci: 1:0 Murić (8′), 1:1 Kolarić (25′), 2:1 Murić (57′). Žuti kartoni: Kolarić, Jertec (Varaždin).

RIJEKA: Prskalo, Raspopović, Župarić, Punčec, Tomečak, Lepinjica, Pavičić (od 72′ Capan), Kvržić, Murić (od 78′ Acosty), Halilović (od 72′ Bušnja), Čolak.

VARAŽDIN: Nevistić, Perković, Stolnik, Senić, Miličević, Đurasek, Kolarić, Turčin (od 59′ Glavica), Jertec, Posavec (od 76′ Glavina, od 84′ Fućak), Benko.