Brozović srušio Island na praznom Maksimiru

Hrvatska reprezentacija u sklopu je kvalifikacija za Svjetsko Prvenstvo 2018. u Rusiji ugostila i savladala Islanđane rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Marcelo Brozović.

U čevrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. Hrvatska je na praznom Maksimiru dočekala reprezentativce Islanda, koji su na nedavno odigranom Euru postali senzacija prvenstva dolaskom do četvrtfinala. Iako je zbog toga poštovanje prema Islandu u reprezentativnom nogometu počeo rasti, Vatreni su ih u subotu dočekali spremni, očekujući sva tri boda.

Čačić je na teren poslao svoj standardni sastav, uz izuzetak Modrića koji je ušao u drugom poluvremenu. Naša reprezentacija rano je povela pogotkom Brozovića u 15. minuti, koji je udarcem izvan 16 metara loptu pospremio iza gostujućeg vratara Halldorssona. U istom je ritmu nastavio u drugom dijelu, postigavši zgoditak u sudačkoj nadoknadi susreta. Samo minutu prije kraja, zbog neopreznog starta isključen je Ivan Perišić koji će morati propustiti sljedeći susret u skupini, protiv Ukrajine.

Marcelo Brozović bio je dvostruki strijelac // Foto: HNS

– Najbitnije je da smo pobijedili po ovako teškom terenu i da možemo zadovoljni završiti natjecateljsku reprezentativnu godinu. Island je imao neke situacije koje su mogle postati opasne, no bili smo koncentrirani i sačuvali netaknutu mrežu – službene stranice HNS-a prenose izjavu Luke Modrića.

Hrvatska s deset bodova iz četiri utakmice (tri pobjede i remi protiv Turske) nastavlja kao prva u skupini. U utorak, za dva dana, Čačićevi izabranici u sklopu ove repezentativne stanke još igraju prijateljsku utakmicu protiv Sjeverne Irske.