DOBRO DA JE PRIJATELJSKA Hrvatska posramljena u Estoniji, Pjaca ponovno ozlijeđen

Nakon pobjede nad Ukrajinom, Ante Čačić znatno je promijenio sastav te upisao povijesni, prvi, poraz od Estonije, 119. reprezentacije svijeta.

Marko Pjaca // Foto: Marko Pjaca Facebook

Hrvatska nogometna reprezentacija, nakon minimalne pobjede nad Ukrajinom, poražena je s nevjerojatnih 3:0 u današnjem prijateljskom susretu protiv Estonije igranom u Tallinnu. Bio je to deveti susret ovih reprezentacija te prva pobjeda Estonaca koji su, prema posljednjoj FIFA-inoj ljestvici, 119. momčad svijeta.

Svoje mjesto u početnih 11 izbornika Ante Čačića, u usporedbi s kvalifikacijskim susretom, pronašli su samo Domagoj Vida i Matej Mitrović, a od prve minute, kao kapetan, krenuo je Ivan Perišić.

Estonci su već u prvoj minuti, nakon izgubljene lopte Filipa Bradarića poveli 1:0 preko Lutsa, najavivši tako svojoj publici povijesnu utakmicu. Vatreni su nakon šokantnog početka prijetili preko Vide, Pjace i Perišića, dok je Lovre Kalinić u 41. minuti spasio Hrvatsku od novoga pogotka.

Najbolju priliku imao je Mitrović u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela nakon ubačaja Andreja Kramarića, no domaći vratar uspio je zaustaviti pokušaj našeg obrambenog igrača te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Hrvatska nije nimalo raspoloženija ušla u drugo poluvrijeme, a dodatan šok dogodio se u 63. minuti kada je Pjaca, bez ikakvog kontakta sa suparničkim igračima, iskrenuo koljeno te u bolovima završio na travnjaku, nakon čega je morao i napustiti igru.

U nastavku naši reprezentativci nisu stvorili ozbiljniju priliku, a dva nova pogotka došla su u razmaku od tri minute. Najprije je u 81. mrežu zatresao Konstantin Vasiljev, a konačan rezultat postavio je Sergei Zenjov, nakon nove neopreznosti hrvatske obrane.

Do počasnog pogotka Čačićevi izabranici nisu uspjeli doći ni nakon prilika Duje Čopa i Ante Ćorića dvije minute prije kraja, zaokruživši tako večerašnju veoma lošu igru.