DRUGA HKL Košarkaši Međimurja slavili u derbiju protiv Podravca iz Virja i nanijeli mu prvi poraz

Pred nama je peto kolo, a u nastavku možete pogledati parove...

Košarkaši Podravca iz Virja natječu se u Drugoj HKL Sjever, a Klikaj.hr osigurao im je nove majice za tekuću sezonu // Foto: KK Podravac Virje

Zadnjih desetljeća, a i nakon tri odigrana kola, dva najbolja kluba košarkaške regije sjever, susrela su se u 4. kolu Druge lige. Odigrali su još jednu uzbudljivu i dobru utakmicu.

Rezultat na kraju: Međimurje Čakovec – Podravac Virje 74:71  (19:23, 18:21, 19:14, 18:13).

Mlada momčad Podravca krenula je snažno i brzo, što iskusni domaći igrači nisu mogli pratiti. Prvu četvrtinu bijelo-crveni su završili s prednošću od četiri koša. Domaće je na životu držalo čak pet pogođenih tricu u tom razdoblju. Unatoč rotacijama igrača, tempo gostiju nije popuštao ni u drugoj četvrtini pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom gostiju, 44:37.

U drugom poluvremenu kao da su na teren izašli drugi sastavi. Međimurci su igrali sve bolje, a Virovce je šut potpuno napustio pa su u drugom poluvremenu postigli samo 27 koševa. Najlošije razdoblje igre gostiju bio je prvi dio četvrte četvrtine kada su domaći došli do najveće prednosti, 68:60. U zadnjih pet minuta Virovci su dali sve od sebe ne bi li preokrenuli rezultat, ali im je ponestalo snage i vremena da to učine.

Pobjednike je do pobjede predvodio Danijel Krajačić (19). Značajno su pobjedi pridonijeli Ostoja (12), S. Kranjčec (11), Golik (11) i M. Novak (8). Kod Podravca najbolji su bili najiskusniji. Kapetanski je odigrao Nikola Šestak (17), braća Zadravec dodala su 18 (Stefan), odnosno 14 (Julijan) koševa, dok su mlađi igrači bili pomalo impresionirani iskusnim domaćim igračima i važnošću utakmice.

U ostalim utakmicama 4. kola postignuti su sljedeći rezultati:

Virka – Labrada 75 : 86
Grafičar – Vindija 110 : 63
Bjelovar – Koprivnica 91 : 80
Ivančica – Petar Zrinski 81 : 79

Na tablici vodi Međimurje s četiri maksimalne pobjede, a slijede Podravac, Labrada i Grafičar s tri pobjede i jednim porazom.