DRUGA HKL Virovci upisali dvije pobjede u dva dana, Međimurje i dalje na 100 posto, pobjeda Koprivnice

U idućem kolu sastaju se Podravac i Virka (petak, 20.30 sati), Koprivnica i Labrada te Grafičar i Međimurje (subota, 18 sati), Radnik i Bjelovar (nedjelja, ? sati) te Vindija i Ivančica (nedjelja, 16.30 sati). Slobodna je ekipa Petra Zrinskog.

Košarkaši Podravca iz Virja natječu se u Drugoj HKL Sjever, a Klikaj.hr osigurao im je nove majice za tekuću sezonu // Foto: KK Podravac Virje

U zaostaloj utakmici 5. kola Druge košarkaške lige, sjeverna skupina, Podravac je u petak pobijedio Bjelovar rezultatom 114:79.

Već u prvoj četvrtini igrači trenera Hrženjaka su gostima dali do znanja da ništa neće prepustiti slučaju. Petorka Virovaca sastavljena od četiri beka i jednog centra (Hrženjak, Balatinec, S. i J. Zadravec, Šestak) rastrčala se terenom i četvrtinu završila vodstvom od 30:17. Uslijedilo je nekoliko izmjena, ali ritam nije padao. Dokaz tome su čak 63 postignuta koša u prvom poluvremenu.

U nastavku su prigodu dobili svi igrači. Željni dokazivanja povećavali su razliku do kraja utakmice.

Bijelo-crvene je po običaju predvodio Stefan Zadravec s 30 postignutih koševa. Kapetanski je odigrao Nikola Šestak (21), odlično je tricaški bio raspoložen Mateo Balatinec (18, 4×3), a dvoznamenkasti broj koševa postigao je još Julijan Zadravec (17). Od ostalih su svoju minutažu vrlo dobro iskoristili Vrdoljak, Šenvald i Odobašić.

Kod gostiju su najbolji bili Bruno Vrinjanin (27) i bivši igrač Podravca, Mislav Lukčin (18).

Već u subotu, u 6. kolu druge HKL Sjever Podravac je gostovao u Ivancu i zabilježio još jednu sigurnu pobjedu, začinjenu s više od sto postignutih koševa. Rezultat: 73:110.

Koliko-toliko neizvjesno je bilo u prvoj četvrtini (20:27), ali već na poluvremenu je bilo 20 koševa razlike, 34:54, tako da je pitanje pobjednika već tada bilo praktički riješeno.

Raspoloženi gosti nisu posustajali ni u drugom poluvremenu i u dva dana postigli i drugu stotku.

Još raspoloženiji nego prethodnog dana bio je S. Zadravec (35), jednako dobar Balatinec (19), a dvoznamenkasti broj koševa postigao je i M. Hrženjak (11).

Šestak, J. Zadravec i Odobašić postigli su po devet koševa, a braća Ivan i Luka Kuzmić po osam.

Kod domaćih S. Herceg postigao je 20 koševa, D. Herceg 16, Rožman 14, a Bigec 12.

U ostalim utakmicama 6. kola postignuti su sljedeći rezultati:

Međimurje – Radnik 97 : 89
Labrada – Petar Zrinski 84 : 85
Bjelovar – Vindija 78 : 63
Virka – Koprivnica 58 : 66

Nakon šest odigranih kola na prvenstvenoj ljestvici vodi Međimurje iz Čakovca sa svih šest pobjeda. Drugi je Podravac s pet pobjeda i jednim porazom, a treći Grafičar iz Ludbrega s četiri pobjede i jednim porazom.

1 isto Međimurje 6 6 0 508:436 72 12
2 isto Podravac 6 5 1 557:436 121 11
3 isto Grafičar 5 4 1 447:331 116 9
4 isto Petar Zrinski 6 3 3 466:479 -13 9
5 gore Bjelovar 6 3 3 505:518 -13 9
6 dolje Labrada 5 3 2 410:392 18 8
7 gore Koprivnica 6 2 4 420:473 -53 8
8 dolje Radnik 5 2 3 385:410 -25 7