DRUGA HNL Minimalnu pobjedu za nova tri boda Međimurju donio Nino Patafta

U sljedećem kolu, 6. listopada, Međimurje odlazi na gostovanje u Dugopolje.

Nogometaši Međimurja // Foto: Tin Tomanić

Kup utakmica odigrana u srijedu s Varaždinom skupo je koštala Međimurje jer su se teže ozlijedili Škvorc, Marcijuš i Zanjko na koje trener Kristić nije mogao računati na ovoj utakmici.

Čakovečki nogometaši desetkovani su ušli u susret protiv čvrste i nezgodne ekipe Lučkog.

Osim toga zbog tri žuta kartona nije nastupio Pušić i prije ozlijeđeni Munivrana koji je operirao meniskus. Iako se igralo u noćnom terminu ovaj puta posjeta je izostala i pred malobrojnom publikom skoro ništa se nije događalo u prvom poluvremenu sve do posljednje 45. minute.

S jedne i druge strane upućeno je nekoliko dalekometnih udaraca da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Međimurje došlo u vodstvo golom Patafte koji se najbolje snašao u jednoj gužvi u šesnaestercu gostiju.

U nastavku domaćini su mogli mnogo ranije prije posljednjeg sučevog zvižduka riješiti utakmicu.

Prvo je u 49. minuti nakon odličnog proigravanja Marića Trojak sam izbio pred gostujućeg vratara Koprića, ali mlako puca.

Nakon toga u dva navrata u 64. i 66. minuti u prigodi je strijelac jedinog gola Patafta koji je neprecizan iz blizine.

Posljednju veliku priliku nije iskoristio Šarić nakon dodavanja Tkalčića kada njegov udarac odlazi tik pored vratnice pa je tako ostalo minimalnih i zasluženih 1:0 za nova važna tri boda.

MEĐIMURJE – LUČKO 1:0 (1:0)

ČAKOVEC. Stadion SRC Mladost.Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica).

Strijelac: 1:0 Patafta (45′)

MEĐIMURJE ( 4 – 3 – 3 ): Nemec  – Pajić, Režić, Ptiček, Brcković – Hranilović (od 83. Sabol), Marić 6 (od 76. Tkalčić ), Malenović  – Trojak (od 59. Šarić ), Patafta, Karamarković.

Ovom pobjedom i s osvojenih 11 bodova Međimurje je na visokom drugom mjestu iza vodećeg Varaždina, koji je u subotu slavio na gostovanju u Solinu rezultatom 2:1, a može ih prijeći samo Šibenik ako danas, u nedjelju, pobijedi Sesvete.