[FOTO] DELIĆ ODIGRAO 300. UTAKMICU Slaven Belupo i osvajač Kupa Rijeka odigrali bez pobjednika

Bila je ovo posljednja prvenstvena utakmica koprivničke momčadi u aktualnoj sezoni. Igračima trenera Ivice Sertića slijedi ljetni odmor

Slaven Belupo vs Rijeka // Foto: Luka Krušec

Nogometaši Slavena Belupa i viceprvaka Rijeke, od prije nekoliko dana i osvajača Hrvatskog kupa, odigrali su u Koprivnici bez pobjednika – 1:1 (0:0).

Strijelac za Farmaceute bio je Plantak u 57. minuti, bio je to njegov prvijenac, a Acosty je izjednačio u 64. minuti.

Dopredsjednik uprave Robert Markulin uoči utakmice predao je Mateasu Deliću prigodan poklon, dres s brojem 300, za tristoti nastup u dresu Slavena Belupa. Oko 1000 gledatelja na stadionu uputilo je snažan pljesak kapetanu koprivničkog kluba.

Bila je ovo posljednja prvenstvena utakmica koprivničke momčadi u aktualnoj sezoni. Igračima trenera Ivice Sertića slijedi ljetni odmor, a prvi trening u pripremama za iduću sezonu odradit će 17. lipnja na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš.

25. svibnja 2019. – 36. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Rijeka 1:1 (0:0)

NK Slaven Belupo: Filipović – Iharoš, Međimorec, Nowak, Martinaga – Plantak, Vidović (od 73. Mladen), Puclin (od 60. Bongongui) – Delić, Lima, Bogojević (od 77. Bogojević). Trener: Ivica Sertić

HNK Rijeka: Sluga – Braut, Escoval, Punčec, Smolčić – Lončar (od 70. Halilović), Lepinjica, Bušnja – Murić, Ristovski (od 80. Liber), Acosty. Trener: Igor Biščan.

Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Delegat: Robert Balen (Zagreb)

Kontrolor: Miroslav Vitković (V. Gorica)

Žuti kartoni: Martinaga 62′, Mladen 79′ (Slaven Belupo); (Rijeka)

Crveni kartoni: – (Slaven Belupo); – (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Plantak 57′, 1:1 Acosty 64′

Slaven Belupo sezonu je završio na sedmom mjestu s 37 osvojenih bodova u 36 utakmica. Farmaceuti, u većem dijelu prvenstva pod vodstvom aktualnog trenera Sertića, ukupno su imali sedam pobjeda, čak 16 remija, po čemu su rekorderi, i 13 poraza uz gol-razliku 41:53. Da se moglo više, moglo se, ali Farmaceuti su u posljednje vrijeme pokazali da imaju kvalitetu i uz dobar rad i pokoje kvalitetno pojačanje, kao i uz dodatnu afirmaciju igrača iz domaće škole nogometa, u idućoj sezoni mogu napraviti puno više i ostvariti (puno) bolji plasman.

1. Din. Zagreb  35 28 5 2 71:19 89
2. Rijeka  36 19 10 7 70:36 67
3. Hajduk Split 35 17 11 7 58:36 62
4. Osijek 35 17 8 10 58:35 59
5. Gorica 35 16 8 11 54:44 56
6. Lok. Zagreb 35 13 10 12 49:40 49
7. Slaven Belupo 36 7 16 13 41:53 37
8. Int. Zaprešić 35 9 4 22 39:81 31