[FOTO] DRUGA HKL SJEVER Nove pobjede košarkaša Podravca, Grafičara i Međimurja

Na ljestvici vodi Podravac s osam pobjeda i jednim porazom. Po jedan poraz imaju Grafičar i Međimurje, ali i utakmicu manje. Četiri pobjede u sredini tablice imaju Bjelovar i Petar Zrinski, a po tri Labrada, Koprivnica i Ivančica. Na začelju Radnik, Virka i Vindija imaju po dvije pobjede.

Detalj s utakmice Podravca i Petra Zrinskog u Virju // Foto: Zvonimir Markač

U 9. kolu Druge hrvatske košarkaške lige Sjever košarkaši Podravca naišli su na dosad najžilavijeg protivnika na domaćem terenu – Petra Zrinskog iz Vrbovca. Kao i u prethodnom kolu, lomili su Virovci otpor gostiju više od 30 minuta, da bi ih potpuno slomili tek u zadnjoj četvrtini. Tada je do izražaja došla duža klupa i bolja tjelesna pripremljenost mladih Hrženjakovih igrača. Rezultat: Podravac – Petar Zrinski 87:65.

Prvu četvrtinu dobili su gosti s “pola koša”. Dok je obrana dosta dobro funkcionirala, u napadu domaći nikako nisu uspjevali naći pravi ritam. Gosti su na granici faula čuvali najboljeg igrača Podravca, Stefana Zadravca, a za to vrijeme ni jedan se domaći igrač nije uspio napadački nametnuti. I u skoku su u tom razdoblju visoki gosti (Tomić, Prstec) imali prednost.

U drugoj četvrtini trener Hrženjak je već uobičajeno izrotirao devet igrača i tražio najraspoloženiju trojku koju će pridodati Zadravcu i Šestaku. Bijelo-crveni su poluvrijeme zaključili s prednošću od pet koševa.

Ni treća četvrtina nije donijela ništa novo. I dalje se vodila bitka za svaki koš, a domaći su pojačavali tempo.

Odlični Stefan Zadravec (33 koša, 15 asistencija) u tijeku utakmice uhvatio je svoj ritam, a pritom razigrao i cijelu ekipu, što je kulminiralo u četvrtoj dionici utakmice, tako da je utakmica odlučena sredinom te četvrtine. U zadnje tri minute prigodu su dobili svi akteri susreta. Za seniorsku ekipu debitirao je veliki virovski talent, Antonio Šoš.

Kapetan Nikola Šestak za Podravac postigao je 18, Odobašić i I. Kuzmić po 7, Križić 6, Vrdoljak 5, Balatinec 4, Hrženjak, Cestar i L. Kuzmić po 2 i Šoš 1 koš.

Kod gostiju iz Vrbovca najefikasiji su bili iskusni Filip Tomić i Tomislav Prstec sa po 15 koševa, Kravos je postigao 12, Mikac 8, Horvat 5, Drvenkar i Topić po 4.

U ostalim utakmicama 9. kola Međimurje je pobijedilo Bjelovar, 80:54. Grafičar protiv Ivančice nije bio tako uvjerljiv, 83:70.

U nedjeljnim utakmicama Virka je u Križevcima iznenadila Radnik, 70:67, a Vindija na domaćem terenu Labradu,  75:72.

PODRAVAC VIRJE – PETAR ZRINSKI VRBOVEC, Foto: Zvonimir Markač