[FOTO] DUGO NIŠTA, A ONDA IPAK SRETAN KRAJ Rebernik i Ivanovski preokrenuli Osijek i donijeli Slavenu trobod za kraj sezone

Iako je utakmica posljednjeg kola većim dijelom bila za zaborav, domaći navijači u konačnici sretniji napuštaju stadion. Osijek je poveo preko Mudražije, no Rebernik i Ivanovski u završnici su se pobrinuli da rezultat ipak bude 2:1 u korist domaćina.

Koprivnički Gradski stadion “Ivan Kušek Apaš” večeras je bio domaćin posljednjeg kola ovosezonske Hrvatski Telekom Prve lige. Slaven Belupo ugostio je četvrtoplasirani Osijek, momčad koja je od Farmaceuta već dva puta ove sezone bila bolja. Jedan međusobni ogled završio je bez pobjednika.

Lijepo koprivničko vrijeme ipak nije privuklo previše gledatelja. Čini se kako je malo tko vjerovao u sretan kraj turbulentnog proljeća. Dapače, ovotjedni odlazak Kitanovskog, zbog, kako su u početku javili iz kluba, toga što nije zadovoljio, iako je bio jedan od najstandardnijih, i priče o Ivkovićevu sigurnom odlasku dokaz su kako u klubu jednostavno nešto ne funkcionira.

Upitan pristup bio je vidljiv i na terenu. U nekoliko navrata Slavenovi nogometaši djelovali su bezvoljno. Ostajali su na svojoj polovici pa je nerijetko nedostajalo igrača u završnici. Ipak, domaćini su prvi stigli do ozbiljne prilike, kada su u kaznenom prostoru Osječana kombinirali Ivanovski i Delić, a odmah nakon pokušao je i Bouadla, no sve je završilo kornerom.

Nakon toga Osijek je pokazivao mnogo više, iako ni to nije bilo dostojno Prve lige. Šestotinjak gledatelja nije moglo previše uživati, pogotovo kako su gosti stizali do sve više prilika. Pokušavali su Šorša, Mudražija, Škorić i Jambor, a potonji je u posljednjim sekundama prvoga dijela igrom slučaja bio i asistent.

Napad Farmaceuta nakon dugo je vremena djelovao opasno, no onda je Ivanovski htio previše i poklonio loptu Osječanima. Krenuli su u kontru, ispucali dugu loptu, a Marković je krenuo prema njoj. No, nije ušla u šesnaesterac pa se odlučio na izbijanje glavom. Loptu je na tridesetak metara od gola primio Jambor i proigrao Mudražiju koji se našao sam na rubu kaznenog prostora. Katić i Šarlija povukli su se zajedno s Markovićem pa nitko nije stigao u blok. Mudražija je mirno pogodio donji kut i postavio 0:1. Sudac Čuljak odmah je označio kraj poluvremena.

Često isprekidana igra odvijala se početkom drugog dijela, a obje su momčadi po jednom pogodile gredu. Arap je to učinio za Slaven, a Boban za Osijek.

Gabrijel Boban bio je najaktivniji Osijekov igrač u drugom poluvremenu, no ne zbog onoga što bi se očekivalo. U 67. minuti dobio je žuti karton zbog simuliranja, a u 73. drugi zbog oštrog prekršaja s leđa.

Utakmica se na deset minuta potpuno umrtvila. Osijek s igračom manje nije pokušavao ništa ozbiljnije, dok Slaven ništa nije uspijevao. No, jalovi pokušaji ipak su urodili plodom, i to dvostruko, ali i pomalo neočekivano. Prvo je u 84. minuti Šarlija, koji je nakon izmjena premjestio na poziciju desnog bočnog, gurnuo nisku loptu u kazneni prostor za Rebernika, koji nije čekao i loptu na prvoj vratnici poslao u mrežu. Samo dvije minute kasnije domaći su potpuno prekokrenuli rezultat. Izjednačenje im je dalo krila, a Ivanovski se svojim 15. ovosezonskim pogotkom pobrinuo za, ipak, sretan, barem donekle, kraj sezone.

Tako je Slaven Belupo sezonu 2017./2018. završio s 43 prvenstvena boda i, barem na jedan dan, prestigao Inter i skočio na šesto mjesto. Zaprešićani svoju utakmicu igraju sutra protiv Dinama. Potreban im je barem bod da vrate šestu poziciju. U slučaju njihova poraza, ona zbog bolje gol-razlike ostaje u rukama Farmaceuta.

HRVATSKI TELEKOM PRVA LIGA, 36. KOLO:

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. Gledatelja: 618. Glavni sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Ambrinac (Zagreb) i Luka Pušić (Zagreb). Četvrti sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Delegat: Tihomir Čalić (Marčana). Kontrolor: Miroslav Vitković (Vinkovci).

SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Marković – Međimorec, Šarlija, Katić – Doležal (od 66. Pejić), Vidović, Arap, Goda – Bouadla, Delić (od 75. Rebernik) – Ivanovski (od 90. Mladen). TRENER: Tomislav Ivković.

OSIJEK (4-2-3-1): Santini – Pušić, Šimunec, Milović, Šorša – Jambor (od 90. Pervan), Škorić – Boban, Mudražija (od 80. Mioč), Lopa (od 24. Hajradinović) – Marić. TRENER: Zoran Zekić.

STRIJELCI: 0:1 Mudražija 45′, 1:1 Rebernik 84′, 2:1 Ivanovski 86′

ŽUTI KARTONI: Boban 67′

CRVENI KARTONI: Boban 73′

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Ivanovski (Slaven Belupo).