[FOTO] EURO U-17 Španjolska do europskog trona nakon varaždinskih jedanaesteraca

Engleska je realizirala svega jedan udarac s bijele točke, dok su Španjolci bili stopostotni, osvojivši rekordni treći naslov europskih prvaka u ovome uzrastu.

Španjolska je pobjednik Europskog prvenstva do 17 godina koje se od 3. do 19. svibnja održalo u Hrvatskoj.

U jučerašnjem su finalnom susretu igranom u Varaždinu, na Varteksovu stadionu, nakon što je regularni dio završio 2:2, preko jedanaesteraca svladali Englesku.

Do vodstva su u 18. minuti preko Hudsona-Odoija došli Englezi, dok je dvije minute prije kraja prvoga dijela izjednačio Morey.

Ponovno su Englezi poveli u 58. minuti nakon lijepog pogotka Fodena.

Međutim, duboko u sudačkoj nadoknadi pogodak glavom za izjednačenje postigao je Diaz, odvevši susret do jedanaesteraca.

Za Španjolce su pogodili Ruiz, Morey, Gomez i Chust, dok je za Englesku precizan bio samo Barlow.

Španjolska je tako došla do rekordnog trećeg naslova europskog prvaka za uzrast do 17 godina.