[FOTO] EURO U-17 Španjolska slavila u prvoj od tri utakmice u Varaždinu

Pogocima Moreya, Ruiza i Gomeza, mladi Španjolci izborili su nastup u polufinalu gdje će, u utorak, ponovno na Vartekosovu stadionu, nastupiti protiv Nizozemske ili Njemačke.

Varaždin je jučer po prvi od ukupno tri puta puta bio domaćin Europskog prvenstva do 17 godina koje se održava u Hrvatskoj.

U četvrtfinalnom susretu između Španjolske i Francuske, igranom na Varteksovu stadionu, slavili su Španjolci rezultatom 3:1.

Francuzi su poveli već u desetoj minuti pogotkom Gouiria, ali već sedam minuta kasnije Moreya donosi izjednačenje.

Na novi pogodak trebalo se čekati do 35. minute kada je Ruiz iz jedanaesterca donio vodstvo svojoj momčadi, a prolazak je potvrdio Gomez u 56. minuti.

Prije ovoga susreta polufinale je izborila Turska minimalnom pobjedom 1:0 nad Mađarskom, dok će danas u borbu za polufinale krenuti Engleska i Irska te Njemačka i Nizozemska.

U utorak, od 20.15 sati, također na Vartekosovu stadionu, igrat će se polufinale između Španjolske te Njemačke ili Nizozemske, dok je konačno finale na rasporedu u petak, 19. svibnja, od 20.15 sati.