Rukometašice Podravke Vegete u prvoj su utakmici trećega kola kvalifikacija za Kup EHF-a ugostile njemački Bietigheim, nadajući se bilo kakvoj pobjedi kako bi na uzvrat u Njemačku otputovale s realnim izgledima za prolaz u grupnu fazu natjecanja, što bi ujedno značilo prezimljavanje u Europi.

Na pitanje hoće li se sezona već sada smatrati neuspješnom, ukoliko dođe do ispadanja od Njemica, klupska direktorica Božica Palčić odgovorila je kako treba prvo pričekati da se ove dvije utakmice odrade, no svi pratitelji koprivničke ekipe svjesni su kako se najbolji hrvatski klub ne može zadovoljiti samo domaćim natjecanjima. Ipak, treba uzeti u obzir da su Njemice trenutno najbolja njemačka ekipa, a snagu su dokazale i pobjedom protiv najvećih konkurentica, Metzingena, u srijedu.

U najavi utakmice, trener Podravke Goran Mrđen rekao je kako je želja bilo kakva pobjeda, dok su igračice izjavile kako Bietigheimu ne priznaju ulogu favorita. Iz njemačkog tabora moglo se čuti kako je Podravka Vegeta tradicijom mnogo veći klub, a šanse su 50:50.

Klupska veličina sigurno je na Podravkinoj strani, no trenutačna kvaliteta ipak ide u korist Njemicama, čija je ekipa prepuna reprezentativki iz nekoliko europskih zemalja, a klupski proračun nemjerljivo je viši od Podravkina.

Kvaliteta Bietigheima bila je vidljiva od početka današnjeg dvoboja. Iako su se dobrim dijelom prvoga poluvremena Podravkašice dobro, pa čak i odlično, držale, presudila je koncentracija, ali i individualna snaga Bietigheimovih igračica, čiji su napadi ponekad djelovali dojmljivo.

U prvih deset minuta igre s obje je strane postignuto samo po tri pogotka, do prvog vodstva Koprivničanke su stigle u 17. (7:6). Tada je njemački trener pozvao i prvu minutu predaha, što je njegovim igračicama očitgledno dalo vjetra u leđa.

Podravkašice su počele nizati greške u napadu, a do kraja poluvremena gostujuće rukometašice napravile su seriju od 6:1, a konačni rezultat kojim se otišlo na odmor bio je 8:12.

U drugo poluvrijeme Bietigheim je ušao silovito, a na štetu im nisu išle ni Podravkine pogreške koje nisu prestajale. 15 minuta prije kraja Njemice su imale 18:11, a do isteka šezdesete samo su održavale sigurnu prednost.

U konačnici, ipak je presudila kvaliteta njemačke ekipe. Rukometašice Podravke borile su se do samoga kraja, no nedostajalo je snage i koncentracije za nešto više.

Najbolja kod Podravke, kao i mnogo puta, bila je vratarka Kapitanović, skupivši 15 obrana, dok je njena kolegica s druge strane, Wester, loptu zaustavljala 12 puta. Najraspoloženije u napadu s po četiri pogodaka bile su Krsnik i Debelić.

Slijedi posljednja ovogodišnja utakmica domaćeg prvenstva protiv ekipe Zrinskog, a uzvrat protiv Bietigheima na rasporedu je sljedećeg vikenda.

PODRAVKA VEGETA – BIETIGHEIM 16:23 (8:12)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Suci: Péter Herczeg i Péter Südi (Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić -, Kapitanović 15; Zadravec, Dežić, Karlovčan, Krsnik 4, Milošević 3, Džono, Nemaškalo 2, I. Mrđen, Papac, Vidak 3, Pavlović, Gugić, Debelić 4. TRENER: Goran Mrđen.

BIETIGHEIM: Roch -, Salamaka -, Wester 12; Biltoft 4, Visser 1, Lauenroth 2, Mack, N. Müller 3, Smeets 1, Schulze 1, Baun Eriksen, Naidzinavicius 3, Hundahl, S. Müller 4, Malestein 4, Anastacio. TRENER: Martin Albertsen.

IGRAČICA UTAKMICE: Tess Wester (Bietigheim)