[FOTO] FANTASTIČNA UTAKMICA U KOPRIVNICI Slaven Belupo preokretom srušio splitski Hajduk

Hajduk je poveo iz jedanaesterca, nakon VAR konzultacija, preko Eduoka, izjednačio je Bačelić Grgić, a veliko slavlje Koprivničancima dobio je Krstanović.

Ilustracija // Detalj s utakmice između Slavena Belupa i Hajduka // Foto: Luka Krušec / LuMedia

Nakon domaćeg poraza od Dinama i gostujućeg od Rijeke, nogometaše Slavena Belupa čekao je još jedan iznimno težak prvenstveni ispit.

U Koprivnicu je u subotu stigao splitski Hajduk, koji je pod vodstvom novog trenera Igora Tudora u nastavak sezone ušao s dvije pobjede, u Varaždinu i na Poljudu protiv Lokomotive.

Bio je to treći međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Svaka momčad na svom kontu imala je po jednu pobjedu. Slaven Belupo je golovima Puclina i Krstanovića slavio u Koprivnici rezultatom 2:1, dok je Hajduk u Splitu bio bolji rezultatom 2:0.

U lijepom ambijentu pred gotovo 3000 gledatelja, među kojima je bilo i nekoliko stotina pripadnika Torcide, ovaj put utakmica je završila rezultatom 2:1 (1:1).

Iznimno sadržajno bilo je prvo poluvrijeme u kojem je publika mogla vidjeti dva gola, crveni karton i jedanaesterac.

Rana ozljeda Slavenovog napadača Etoundija obilježila je početak susreta, a zatim je uslijedio VAR dosuđeni jedanaesterac za Hajduk koji je realizirao Eduok u 13. minuti.

Božić je srušio Jaira, no situacija je bila nejasna. Prekršaj se dogodio vrlo blizu linije šesnaesterca pa je sudac Pajač išao provjeriti sve na VAR zaslon.

Nakon četiri minute vijećanja s VAR sucima i pregleda snimki, Pajač je dosudio udarac s bijele točke za Hajduk.

Jurić je u samo 15 minuta (22′ i 37′) uspio dobiti dva žuta kartona, oba zbog oštrog prekršaja nad Limom koji je zamijenio Etoundija, i gosti su na terenu ostali s igračem manje. Slaven Belupo u potpunosti se probudio i bilo je pitanje vremena kad će poentirati.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela to se i dogodilo. Lulić je poslao sjajnu loptu s desnog boka, a najviši u skoku bio je Bačelić Grgić, bivši hajdukovac.

Odmah na početku drugog dijela Farmaceuti su tražili igranje rukom Dimitrova u šesnaestercu, ali niti se sudac oglasio niti je išao gledati VAR snimku.

Probali su ubrzo za domaćina zabiti Paracki i Glavčić, a kod Hajduka Jradi i Juranović, ali se rezultat nije mijenjao.

U 65. minuti domaći trener Tomislav Stipić u igru je ubacio, umjesto Božića, bivšeg igrača Barcelone Jeffrena, koji je u Koprivnicu stigao prije nekoliko dana.

Tek što je ušao u igru, Jeffren je majstorski proigrao Mateusa Limu. Gurnuo mu je loptu u prostor iza obrane, no Brazilac se nije dobro snašao i vratar Bilih lako mu je uhvatio loptu.

Hajduk se nije predavao. Ponovno je opasan bio Jari, ali lopta je od Parackog otišla u korner kojeg gosti nisu iskoristili. Potegnuo je iz slobodnog udarca i Jradi, ali je netko od slavenaša očistio loptu gotovo s gol crte.

A onda, kada su već polako svi mislili da će utakmica završiti bez pobjednika, ukazao se iskusni Krstanović i u 88. minuti poentirao za veliku pobjedu Slavena Belupa. Kakav gol.

Ikona HNL-a fantastično je s oko 25 metara potegnuo ljevicom, gađao gornji desni kut i fenomenalno pogodio.

A samo minuti ranije Jradi je trebao pospremiti loptu u prazan gol, ali pucao je po podu, a onda se pojavio fenomenalni Paracki, uspio uklizati i spasiti prazan gol.

Idućeg vikenda Slaven Belupo gostovat će u Puli kod Istre 1961.

Hajduk je ostao drugi na ljestvici s 41 bodom, a Slaven Belupo je sedmi s 21 bodom.