[FOTO] GOLIJADA U PULI Slaven Belupo na krilima fantastičnog Krstanovića i Puclina do velike pobjede protiv Istre

U idućem kolu Slaven Belupo dočekuje susjedni Varaždin.

Nakon tri poraza na otvaranju nove sezone u Prvoj HNL (Osijek, Dinamo, Rijeka) i iznimno važne pobjede prošlog vikenda u Koprivnici protiv splitskog Hajduka, nogometaši Slavena Belupa puni optimizma otišli su na gostovanje u Pulu.

I u utakmici preokreta pobijedili rezultatom 3:2 (2:2).

Poveli su Farmaceuti već u 12. minuti preko odličnog Krstanovića. Prvi udarac mu je obranio Čondrić, ali odbijenu loptu iskusni napadač nije propustio ugurati u mrežu.

Dvije minute kasnije šok za koprivničku momčad. Na samom rubu šesnaesterca Paracki je, prema mišljenju suca Jovića, igrao rukom. Prema našem, pak, mišljenju, nije bilo nikakve namjere Parackog da igra rukom nakon udarca Ćužea.

Kako bilo, Gržan je zabio za 1:1, iako je vratar Farmaceuta Filipović bio blizu obrani.

Preokret je uslijedio u 35. minuti. Ćuže je asistirao, a domaćina je u vodstvo doveo Obeng Regan.

Nije zadugo tako bilo. U 42. minuti Krstanović, nakon asistencije kapetana Delića, ponovno zabija za Slaven Belupo.

S rezultatom 2:2 otišlo se i na odmor.

Novi preokret, ovaj put za Slaven, gledamo u 60. minuti. Krstanović je odlično pucao, ali Čondrić čudesno uz pomoć grede brani. Ipak, lopta se odbija za Puclina, bivšeg igrača Istre, koji je neumoljiv.

Veliko slavlje koprivničkih nogometaša i stručnog stožera na čelu s Ivicom Sertićem.

Igralo se potom otvoreno. Istra je pokušavala doći do novog izjednačenja, ali Slaven je pametnom igrom zadržao vodstvo i upisao drugu prvenstvenu pobjedu za diobu šestog mjesta s Istrom.

Peto kolo Hrvatski Telekom Prve lige, 11.08.2019. – Pula, Aldo Drosina

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:3 (2:2)

NK ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Rufati, Bosančić, Pavić – Galilea, Obeng – Gržan, Ivančić (od 73. Munivrana), Ćuže (od 86. Lončar) – Fuentes (od 66. Perić Komšić). Trener: Ivan Prelec.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Zirdum, Međimorec, Goda – Puclin (od 70. Lulić), Glavčić, Paracki, Delić (od 88. Plantak) – Ejupi (od 76. Bačelić Grgić), Krstanović. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Varaždin), Tino Krečak (V. Gorica)

Delegat: Dražen Posavec (Markuševac)

Strijelci: 0:1 Krstanović 12′, 1:1 Gržan 15′, 2:1 Obeng 35′, 2:2 Krstanović 42′, 2:3 Puclin 61′

Žuti karton: Galilea 32′, Fuentes 39′, Perić Komšić 69′, Grujević 92′ (Istra 1961); Paracki 14′, Međimorec 28′, Puclin 63′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Istra 1961); (Slaven Belupo)

1. Din. Zagreb 5 4 1 0 11:2 13
2. Hajduk Split 4 3 0 1 9:2 9
3. Rijeka 4 3 0 1 6:4 9
4. Gorica 4 2 1 1 7:5 7
5. Osijek 4 2 1 1 6:4 7
6. Istra 1961 5 2 0 3 8:10 6