[FOTO] IGRAČI PROSLAVILI PRAZNIK RADA Utakmica Slavena i Hajduka većim dijelom izgledala kao revijalna, na kraju svakome bod

Neuobičajeno mnogo gledatelja na Gradskom stadionu u Koprivnici nije moglo biti zadovoljno viđenim. Farmaceuti i Bili nisu prikazali igru dostojnu prvoligaške, a tek nekoliko izglednijih prilika bilo je premalo za bilo koji drugi rezultat osim 0:0.

Praznik rada svake godine slavimo 1. svibnja, no nogometaši Slavena Belupa i Hajduka odlučili su to učiniti dva dana ranije, u večerašnjoj utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve.

Naravno, ne doslovno, no utakmica na koprivničkom Gradskom stadionu većim je dijelom tijekom devedeset minuta djelovala kao revijalna, a ne prvenstvena. Ulogu je u tome možda igrala i neugodna vrućina, ali i sveopći dojam kako su situacije obiju momčadi na ljestvici već riješene. Iako je Dinamo jučer izgubio od Rijeke, malo tko vjeruje da će im naslov izmaći, dok je Slaven gotovo i teoretski osigurao ostanak.

Dolazak Hajduka u Koprivnicu zanimljiv je prije svega zbog povratka njihova trenera Željka Kopića na teren gdje je proveo dvije i pol godine. Podsjetimo, klupu Farmaceuta naspustio je u prvom dijelu aktualne sezone, nakon poraza u 13. kolu i ispadanja iz šesnaestine finala Kupa. Zamijenio ga je Tomislav Ivković koji je odmah kolo kasnije debitirao upravo protiv Splićana. Bilo je tada 0:0, dok je prvi međusobni ogled rezultatom 1:0 pripao Hajduku, u Koprivnici. No, Koprivničanci su se istom mjerom osvetili u Splitu.

Nesadržajno prvo poluvrijeme odmah je u početku začinio Ivanovski i dao naslutiti kako će gledatelji i u nastavku imati što za vidjeti. Makedonac je Delićev udarac iz blizine ipak poslao preko gola. Činilo se kako ga je malo i iznenadio Ismajlijev propust ispred njega. Bilo je to u trećoj minuti.

Uslijedio je dužio period Hajdukove dominacije u posjedu, ali pravih prilika nije bilo, barem ne sve do 25. minute. Ukazao se tada Futacs i glavom loptu poslao pored mreže. Ipak, činilo se kako je mađarski napadač bio u zaleđu, no pomoćnik Krmar nije podigao zastavicu.

Futacs se u strijelce mogao upisati i u 54. minuti, ali ostao je prekratak. Samo minutu kasnije Caktaš je iz blizine tukao ravno u Markovića.

Najbolju priliku Hajduk je imao sasvim slučajno u 44. minuti. Formitschow je s lijeve strane htio loptu ubaciti u kazneni udarac, a Marković je umalo bio primoran vaditi je iz mreže. Kako se to obično kaže, Formitschowu je lopta otišla “preko noge” i odsjela na gredi.

Slavenove namjere u večerašnjoj utakmici naslućivali su i stalni pokušaji oduzimanja vremena, dok su Hajdukovci djelovali sve nervoznije kako je vrijeme odmicalo.

Negdje na polovici drugog dijela igra se ponovno umrtvila. Domaći igrači bili su fokusirani na obranu i kontranapade, a gostujući nisu pronalazili načine za probijanje plavog bedema.

Gledatelji su umalo stali na noge u 71. minuti kada su Ivanovski i Hajdukov vratar Letica trčali za loptom. Ivanovski je pao unutar kaznenog prostora, a sudac Mlakar “nagradio” ga je žutim kartonom. Kaznenog udarca nije bilo.

Utakmica je do isteka devedesete često bila prekidana prekršajima, što igračima nije pretjerano išlo u korist. Kao što se u nekoliko navrata moglo vidjeti, osim protiv neugodno visoke temperature, borili su se i protiv komaraca.

Potpuno otvoreni Hajduk u posljednjih desetak minuta Slavenovim je igračima omogućio nekoliko izleta duboko u svoju polovicu, ali Letica je ipak ostao nezaposlen.

Nula je na semaforu pored obiju ekipa ostala do isteka devedesete, a brojno gledateljstvo moglo je biti razočarano. Prikazana igra nije bila dostojna prvoligaške.

Ovosezonski ogledi Slavena i Hajduka završili su u ranije zadanom ritmu. U četiri utakmica, obje su momčadi jedom uzele sva tri boda, i to identičnim rezultatom (1:0), dok su preostala dva susreta završila bez bodova.

Slaven Belupo ostao je sedmi, sada s 36 bodova, dok je Hajduk vikend završio na trećoj poziciji, jednoj niže nego je u njega krenuo. Splićani imaju 62, a Rijeka 63 boda. Vodeći Dinamo skupio je 69.

HRVATSKI TELEKOM PRVA LIGA, 32. KOLO:

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2500. Glavni sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić (Zagreb) i Igor Krmar (Zagreb). Četvrti sudac: Fran Jović (Zagreb). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Kontrolor: Božo Mamić (Bjelovar).

SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Marković – Međimorec, Musa, Šarlija – Doležal (od 82. Kitanovski), Vidović, Arap, Delić (od 70. Goda) – Trebotić (od 63. Puclin), Bouadla – Ivanovski. TRENER: Tomislav Ivković.

HAJDUK (4-3-3): Letica – Juranović, Nižić (od 62. Bašić), Ismajli, Formitschow – Hamza (od 77. Tudor), Savvas, Caktaš – Kožulj (od 69 Tičinović), Futacs, Gyurcso. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI:

ŽUTI KARTONI: Savvas 11′, Futacs 46′, Arap 53′, Nižić 56′, Ivanovski 71′, Goda 83′