[FOTO] ISPLIVALI JEDNO POLUVRIJEME Farmaceuti, Lokosi i dvjestotinjak navijača kupali se sve dok sudac Pejin nije prekinuo utakmicu

Nogometaši Slavena Belupa i Lokomotive u nemogućim su uvjetima odigrali samo jedno poluvrijeme utakmice 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Sudac Pejin zbog obilne je kiše prekinuo dvoboj.

Posljednje kolo jesenskog dijela Hrvatski Telekom Prve lige spojilo je u Koprivnici Slaven Belupo i Lokokmotivu, sedmu i šestu momčad prvenstva. Bila je to jedina utakmica koja se igra u petak, a jedna od posebnosti svakako je aktualni Slavenov trener Tomislav Ivković koji je zagrebačku momčad vodio čak pet godina, nazvavši to najljepšim periodom svoje trenerske karijere. No, rekao je i kako nema ljepše stvari od pobijedit prijatelja.

Farmaceuti i Lokosi već su se dva puta susreli ove sezone, a ukupno su bolji Koprivničanci. Na svom terenu slavili su s 1:0, dok je utakmica u Zagrebu završila bez golova.

Kiša koja je okupala Koprivnicu u prijepodnevnim satima nije se smirivala ni za vrijeme utakmice. Teren na Gradskom stadionu bio je sav natopljen, a veći dio travnjaka bio je prekriven velikim lokvama, tako da nitko nije mogao očekivati lijepu igru.

Upravo tako je i bilo. Obje momčadi od prve su minute igrale isprekidano, s mnogo dugih lopti i preskakanjem igre. Unatoč tome, domaći su stvorili nekoliko vrlo izglednih prilika.

U 11. minuti udarac je s dvadeset metara okušao Arap, no lopta je završila točno u rukama vratara Šempera.

Na novu priliku čekalo se do 27. minute. Malobrojna publika, čiji broj nije dosegnuo ni tristo, već je stala na noge kada je Olujić s crte izbio Musin udarac. Korner je izveo Arap, Slavenov stoper bio je najviši u skoku, no lopta nije htjela u gol.

Prvu ozbiljnu priliku gosti su imali u 33. minuti kada je Datković tukao pored gola. U padu se i ozljedio, što je goste primoralo na prvu izmjenu.

Prvu izmjenu u isto je vrijeme učinio i Ivković. Izvadio je Šarliju, a ubacio napadača Pejića.

Do kraja poluvremena pokušavali su još Trebotić i Pejić, a u samoj završnici sudac Pejin razmišljao je o prekidu utakmice. Također, isto je učinio i u poluvremenu. Izašao je na teren s kapetanima obiju ekipa, Katićem i Šunjićem, a uskoro je i stigla obavijest kako se utakmica odgađa.

Dobili smo informaciju kako će se drugo poluvrijeme odigrati sutra, u subotu, u 14 sati, ako će uvjeti dozvoljavati. Uvjete će ujutro u 9 sati provjeriti suci i delegat, a ako odluče da neće biti dovoljno dobri za odigravanje, utakmica će se nastaviti na proljeće.

HRVATSKI TELEKOM PRVA LIGA, 20. KOLO:

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 275. Glavni sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćnici: Dalibor Conjar (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Četvrti sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Damir Čilić (Vinkovci). Kontrolor: Alojzije Šupraha (Split).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Marković – Katić, Musa, Šarlija (od 35. Pejić) – Rebernik, Arap, Vidović, Trebotić, Vrljičak – Tatar, Ivanovski. TRENER: Tomislav Ivković.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Šemper – Oluić, Kolinger, Datković (od 36. Barić), Soldo – Šunjić, Burić – Krajinović, Capan, Ivanušec – Krstanović. TRENER: Draženko Prskalo.