[FOTO] KOŠARKAŠKI SJEVER Pobjedom sa zvukom sirene u Virju, Međimurje nastavilo mrtvu utrku za naslov s Ludbrežanima

Ovog vikenda na rasporedu su utakmice 16. kola. Ekipe iz gornjeg dijela ljestvice Druge HKL Sjever veliki su favoriti u svojim utakmicama.

Ekipa Podravca iz Virja na trećem je mjestu prvenstvene ljestvice // Foto: KK Podravac Virje

U derbi utakmici 15. kola Druge košarkaške lige Sjever u Virju su se prošle nedjelje sastali Podravac i Međimurje iz Čakovca, dva najuspješnija kluba sjeverne regije zadnjih nekoliko desetljeća.

Gosti su pobijedili 89:87. I utakmicu su otvorili bolje i već u prvoj četvrtini se razigrali. Njihovu seriju trica domaći nisu mogli pratiti pa se na mali odmor otišlo s vodstvom gostiju 26:19.

U drugoj i trećoj četvrtini Podravac je ulagao velike napore, ali se vodila izjednačena bitka i vodstvo je neprekidno bilo na strani Međimuraca. Slično je počela i zadnja četvrtina. Kada je iz igre zbog pet osobnih grešaka izašao Stjepan Kranjčec (14, 1×3), bijelo-crveni su konačno dvije minute prije kraja, povezanom tricom i dvicom Mateja Balatinca uspjeli povesti.

U tim trenucima su činilo da su bili bliži pobjedi. Kod rezultata 86:85, 25 sekundi prije kraja, Podravac nije iskoristio jednu čistu kontru. Košem Danijela Krajačića (17, 3×3) gosti su poveli 87:86. 5.8 sekundi prije kraja Stefan Zadravec (31, 4×3) koji je vukao ekipu cijelu utakmicu, realizirao je samo jedno od dva slobodna bacanja i izjednačio. Činilo se da gosti neće imati vremena nešto više učiniti. Ali loptu je uzeo Krajačić, navukao na sebe tri domaća igrača, podvalio loptu najiskusnijem Darku Ostoji, koji je lagano položio loptu i sa zvukom sirene donio pobjedu gostima i veliko veselje nakon toga.

Osim već spomenutog S. Zadravca i Balatinca, kod pobijeđenih domaćina kapetanski se borio Nikola Šestak (19), a vrlo dobru utakmicu odigrali su i Julijan Zadravec (13, 2×3) i Marko Hrženjak (9, 1×3). Kod pobjednika najbolji pojedinci su bili najiskusniji Krajačić, Ostoja, S. Kranjčec i Mario Novak (14, 1×3) i Saša Horvat (11, 2×3).

U ostalim utakmicama 15. kola nije bilo iznenađenja. Grafičar je rutinski prošao Vindiju u Varaždinu (68:57), Koprivnica se mučila s Bjelovarom, ali ipak na kraju zasluženo pobijedila 71:66, Petar Zrinski je u Vrbovcu dobio Ivančicu 81:73, a Virka u gostima Labradu 93:72. Virka definitivno više nije slabašna ekipa s početka sezone.

Nakon ovog kola, ostala su samo dva kandidata za naslov koji će prvaka odlučiti u međusobnom dvoboju – Grafičar i Međimurje, koji imaju samo po jedan poraz. Treći je Podravac s četiri poraza.

Ove subote, 22. veljače, igraju Ivančica i Koprivnica (16 sati) te Virka i Petar Zrinski (20 sati). U nedjelju će na parket Bjelovar i Podravac (16 sati), Radnik i Grafičar (16 sati) te Međimurje i Vindija (19.30 sati).

1 Grafičar 14 13 1 1209:979 230 27
2 Međimurje 14 13 1 1184:1016 168 27
3 Podravac 14 10 4 1257:1057 200 24
4 Petar Zrinski 14 8 6 1076:1060 16 22
5 Koprivnica 14 7 7 1025:1038 -13 21
6 Labrada 14 5 9 1078:1180 -102 19
7 Bjelovar 14 5 9 1117:1179 -62 19
8 Ivančica 13 5 8 977:996 -19 18