[FOTO] NOGOMETNA RAPSODIJA GRANIČARA Doktor Beli opet vodio Picoke do važne pobjede

Utakmica je odigrana pred 200-tinjak gledatelja na đurđevačkoj "bombonjerici" u odličnoj atmosferi...

Graničar Đurđevac vs Slatina // Foto: Robert Rodman

Pred 200-tinjak gledatelja na đurđevačkoj “bombonjerici” u 24. kolu 4. HNL BJ-KC-VT domaća ekipa Graničara svladala je odličnu momčad Slatine s 3:0.

U odličnoj atmosferi, poslije početnog odmjeravanja snaga, Graničar je krenuo opasnije prema golu golmana Slatine Dine Radonjića.

Već u 10. minuti susreta topnik Graničara Vjekoslav Belobrk Beli, nakon ubačaja Šostarca, našao se u odličnoj prilici pred Radonjićem, no nije uspio iskontrolirati loptu.

Nakon slične kombinatorike, mladi Palajić “podvaljuje” odličnu loptu prema Karlovčanu, koji u naletu po desnom “krilu” pretrčava s loptom svojeg čuvara, “uletava” u šesnaesterac gdje biva “pokošen” od strane obrambenog igrača Slatine te dobiva prekršaj za kazneni udarac.

Sigurni realizator “penala” bio je Belobrk za vodstvo Picoka.

Do kraja poluvremena Picoki kontroliraju igru s većim posjedom lopte, konstantno ugrožavaju gol Radonjića.

U drugom poluvremenu strateg Picoka u igru uvodi “brzanca” Mihokovića, koji dodatno diže ritam utakmice.

Graničar postaje još opasniji po gol Slatine.

Niže prilike za prilikom i u jednoj brzoj kombinatorici, u 62. minuti, sudac dosuđuje slobodni udarac za Picoke dvadesetak metara od gola Radonjića.

Đurđevački topnik Belobrk odličnim udarcem “skida paučinu” s desnih rašlji gola Slatine za vodstvo Picoka od 2:0.

Nogometaši Slatine rijetko, s nekoliko prodora kroz sredinu terena, pokušavaju ugroziti gol odličnog Pecikozića, koji ozbiljne udarce lakoćom brani.

Uz gredu Mihokovića i krasnu bravuru Belobrka, koji sam sebi slaže “škarice” te pogađa vratnicu, Mladen Filipović, poslije brze kontre, u solo akciji postavlja konačnih 3:0 u važnoj pobjedi Picoka.