[FOTO] POBJEDA UZ MNOGO MUKE Farmaceuti promašivali moguće i nemoguće, no Pejić ipak probio Istrin blok

Bila je to peta proljetna pobjeda koja je Slavenu Belupu donijela ukupno četrdeset bodova. Nakon mnogih promašaja i nekoliko vratnica, u 76. minuti jedini pogodak na utakmici glavom je postigao Pero Pejić.

Koprivnički Slaven Belupo u 35. je kolu Hrvatski Telekom Prve lige ugostio pulsku Istru 1961. Bio je to, naravno, i njihov posljednji ovosezonski međusobni dvoboj, a u prethodna tri ukupno je uspješnija, s dvije pobjede, bila istra. Koprivničanci su bili bolji u prvoj utakmici na svom stadionu.

Prvih tridesetak minuta utakmice pretposljednjeg ligaškog kola uglavnom je djelovalo kao uspavanka. U tom razdoblju nešto opasnija, ako se to tako uopće može nazvati, bila je Istra. Često je s loptom bio Matei pa se tako i našao u dvije izglednije prilike, no rezultat se nije mijenjao.

Domaćini su počeli prijetiti od 35. minute i do kraja prvoga dijela zaredali tri lijepe prilike. Prvo je Ivanovski nakon velike greške gostujućeg stopera Zgrablića iz neposredne blizine pogodio vratnice, a potom je Puclin preslabo šutirao, nakon što se našao sam s loptom unutar kaznenog prosotra. U sudačkoj nadoknadi ponovno je u prilici bio Ivanovski, no njegov udarac glavom otišao je iznad gola.

U istom ritmu Farmaceuti su nastavili i drugi dio, a u istom ritmu bio je i Ivanovski. Makedonac je već u 50. minuti promašio najbolju priliku na utakmici. Desnom stranom prošao je Puclin, sjurio se prema golmanu Ćoriću i na drugoj strani proigrao Ivanovskog. Najbolji Slavenov strijelac pred sobom je imao prazan gol, no koncentriran je bio Zgrablić i uspio blokirati udarac.

Nadalje, dva je puta pokušavao Katić. Jedan udarac završio je u vratnici, a drugi u Ćorićevim rukama.

Istra je postala nevidljiva i orijentirala se samo na obranu, dok je Slaven sve aktivnije pleo mrežu na gostujućoj polovici. Razigranost im se i isplatila u 76. minuti kada je Puclin centaršut Pejić pretvorio u pogodak i vodstvo od 1:0. Spomenimo i kako su si Puljani minutu ranije gotovo sami loptu ugurali u mrežu.

Još jednu stativu Slavenaši su, točnije, Doležal, pogodili i u 81. minuti.

U samoj završnici dvoboja, obje su momčadi ostale s igračem manje. Prvo je drugi žuti u 85. minuti dobio Istrin Halilović, a samo dvije minute kasnije isto se dogodilo i Slavenovu Puclinu.

Farmaceuti su tako stigli do pete proljetne pobjede i ukupno četrdeset bodova, a ostali su i dalje na sedmoj poziciji. Puljani su ostali pretposljednji, s istim brojem bodova (26) kao i zadnja Cibalia te im u posljednjem kolu preostaje borba s Vinkovčanima za deveto mjesto i odlazak u kvalifikacije za opstanak.

Posljednje, 36., kolo Slaven će odigrati u petak, 18. svibnja, ponovno na svom terenu, protiv Osijeka.