[FOTO] PODRAVSKI DERBI U CVETKOVCU Tehničar bolji od Đurđevčana, prihod s utakmice išao za obitelj Čirković

Susret na Starom bregu je pratilo 200-tinjak gledatelja, među kojima je bilo i 30-ak Picoka. Na utakmici se prikupilo 2200 kuna i za obitelj Čirković iz Subotice Podravske kojoj je nedavno u požaru izgorjela kuća.

Tehničar i Graničar Đurđevac na Starom bregu // Foto: Zvonimir Markač

Tehničar iz Cvetkovca u 18. kolu Četvrte HNL Koprivnica – Bjelovar – Virovitica pobijedio je u podravskom derbiju Graničar iz Đurđevca rezultatom 2:0 (1:0).

Strijelac prvog pogotka za momčad Romana Sovića bio je u 35. minuti Alen Milek. Njegov udarac sa strane lijevom nogom vratar gostiju Peroković nije uspio zaustaviti jer mu je lopta napravila “žabicu”.

U posljednjim trenucima prvog dijela nije dosuđen čisti jedanaesterac za domaćina kada je u šesnaestercu Vukonića srušio đurđevački branič Šostarec.

Prekršaj na Vukoniću // Foto: Zvonimir Markač

Na 2:0 povisio je, a to se pokazalo i kao konačan rezultat, Kruno Lovrek u 87. minuti s bijele točke. Sudac Ivan Vinković iz Bjelovara ponovno je, dojam je svih na utakmici, pogriješio. Kontakt Žagija i Borca nije trebao okarakterizirati kao najstrožu kaznu.

Ukupno gledajući, Tehničar je zaslužio pobjedu. Imao je više od igre, više i bolje prilike, ali Graničar se pokazao kao iznimno tvrd orah i dobra momčad.

Predsjednik Tehničara Josip Henezi uručio je donaciju obitelji Čirković // Foto: Zvonimir Markač

Unatoč kiši i prohladnom vremenu, u Cvetkovcu je ponovno bila iznimno lijepa atmosfera, a začinila ju je i limena glazba iz Sesveta Ludbreških.