[FOTO] ŠOK U KOPRIVNICI Slaven Belupo vodio do pred kraj utakmice, ali onda Rijeka sve preokreće

Šok za domaćine uslijedio je u 90. minuti. Acosty je bio strijelac za veliku pobjedu gostiju.

Uzbudljiva utakmica Slavena Belupa i Rijeke // Foto: Zvonimir Markač

Pod vodstvom novog trenera Tomislava Stipića, koprivnički Slaven Belupo u 12. kolu Prve HNL pred nešto manje od 1200 navijača poražen je od Rijeke s 2:1.

Poveo je Slaven Belupo već u 14. minuti preko Radivojevića. Odličan ulazak u utakmicu, a što je najvažnije Farmaceuti nisu gostima uopće dozvolili da se razmašu.

Koprivničanci su imali svoje prilike, više njih, ali nije lopta htjela u mrežu. Nedostajalo je i koncentracije.

To im se osvetilo najprije u 74. minuti kada za izjednačenje zabija Gorgon. Izgleda da je gol pao iz nedozvoljene pozicije, zaleđa.

Potpuni šok za domaćine uslijedio je u 90. minuti. Acosty je bio strijelac za veliku pobjedu gostiju.

U idućem će kolu Slaven Belupo gostovati na Poljudu kod Hajduka. Utakmica će se igrati u subotu, 26. listopada, s početkom u 15 sati.

19. listopada 2019. – 12. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Rijeka 1:2 (1:0)

NK Slaven Belupo: Ježina – Božić, Paracki, Mikulić – Bogojević (od 90. Ejupi), Glavčić (od 68. Zirdum), Puclin, Jajalo, Radivojević – Lima (od 75. Delić)), Krstanović. Trener: Tomislav Stipić.

HNK Rijeka: Prskalo – Tomečak, Župarić, Punčec, Smolčić – Capan (od 61. Pavičić), Lončar, Andrijašević – Murić (od 57. Acosty), Puljić (od 66. Čolak), Gorgon. Trener: Simon Rožman.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja), Josip Lučić (Vinkovci)

Delegat: Antun Valić (Slavonski Brod)

Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb)

Žuti kartoni:  (Slaven Belupo); (Rijeka)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo); (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Radivojević 14′, 1:1 Gorgon 74′, 1:2 Acosty 89′

12 20.10.2019 15:00 Zaprešić Inter-Zaprešić – Osijek s.d.d. -:-
12 18.10.2019 18:00 Velika Gorica HNK Gorica – GNK Dinamo 2:4
12 19.10.2019 17:30 Koprivnica Slaven Belupo – HNK Rijeka s.d.d. 1:2
12 20.10.2019 17:30 Zagreb Lokomotiva – HNK Hajduk š.d.d. -:-
12 19.10.2019 15:00 Varaždin Varaždin – Istra 1961 š.d.d. 1:0

Istra, Varaždin i Slaven Belupo sada su s 10 osvojenih bodova ispred posljednjeplasiranog Intera koji ima sedam bodova, ali i utakmicu manje.