[FOTO] SUSJEDSKI DERBI Slaven Belupo s igračem više ipak nije uspio pobijediti Varaždince

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Lokomotive, a Varaždin je domaćin Gorici.

Susjedski derbi Slavena Belupa i Varaždina // Foto: Luka Krušec

Nogometaši Slavena Belupa nisu uspjeli pobijediti treću utakmicu u nizu.

Nakon domaćeg slavlja protiv Hajduka i gostujućeg u Puli, Farmaceuti su opet pred svojim navijačima odigrali neodlučeno protiv susjeda iz Varaždina. Rezultat je bio 1:1.

Poveo je Slaven u 57. minuti preko Ejupija. Raspala se gostujuća obrana nakon isključenja (drugi žuti karton) Adžića u 54. minuti.

Bogojević je probio desni bok i pronašao Puclina u šesnaestercu koji odmah šalje povratnu do Ejupija, a makedonski napadač bio je neumoljiv.

Ipak, kada se rijetko tko tome nadao, Varaždinci su s igračem manje izjednačili. Igrala se 72. minuta.

Nakon izvedenoga kornera, Senić je u skoku glavom prebacio vratara Filipovića, a na gol liniji je loptu u mrežu ugurao Stolnik.

Mogao je Slaven Belupo ipak pobijediti, ali maestralno je obranio Nevistić. Lulić je izvozao obranu Varaždina i uputio opasan udarac sa šest-sedam metara, a varaždinski vratar je fantastičnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Utakmicu je pratilo, prema brojčaniku, 1582 gledatelja, među kojima je bilo dosta i navijača Varaždina.

Farmaceuti Ivice Sertića su sada na sedam bodova iz šest utakmica, dok su igrači Borimira Perkovića na tri.

1. Din. Zagreb 5 4 1 0 11:2 13
2. Hajduk Split 5 4 0 1 12:2 12
3. Rijeka 5 3 1 1 7:5 10
4. Osijek 5 2 2 1 7:5 8
5. Gorica 5 2 1 2 7:8 7
6. Slaven Belupo 6 2 1 3 7:12 7
7. Istra 1961 5 2 0 3 8:10 6
8. Lok. Zagreb 5 1 1 3 5:9 4