Francuska u drugome dijelu razmontirala Norvešku za novi svjetski naslov

Domaćinima je ovo šesta zlatna medalja na Svjetskom prvenstvu, a osvojili su čak 11 naslova u 13 finala na svim velikim natjecanjima.

Francuska rukometna reprezentacija obranila je naslov svjetskih prvaka pobjedom nad Norveškom rezultatom 33:26. Momčad koja je u polufinalu izbacila Hrvatsku odigrala je odličnih dvadeset minuta, no iskusni Francuzi odradili su odlično drugo poluvrijeme i zasluženo osvojili naslov prvaka bez poraza. Ovo im je šesta zlatna medalja, a posljednju su osvojili u Kataru 2015. godine.

Finalna utakmica se do devete minute igrala gol za gol, no onda Norvežani odlaze na dva pogotka prednosti. Skandinavska momčad je iznimno brzo završavala napade vanjskim šutom, da bi u 23. minuti vodili 14:11. Ipak, Francuska reprezentacija, koja je u 12 odigranih finala velikih natjecanja osvojila 10 zlata, napravila je niz od četiri pogotka te iznenađujuće na odmor otišla s prednošću 18:17. Veliku ulogu u francuskom povratku imao je vratar Vincent Gerard, upisavši nekoliko velikih obrana.

Domaćini su u drugome dijelu nastavili niz s nova dva pogotka, a u 37. minuti vodili su 23:18. Norveška se nije uspijevala primaknuti na manje od tri pogotka, a u posljednjih deset minuta ušli su s najvećih šest pogodaka zaostatka. Gerard je u nastavku obranio još nekoliko norveških pokušaja te je svojim igračima dao priliku da stvore velikih 32:24. Do kraja su održavali prednost te slavili s 33:26 na domaćem parketu.

Najefikasniji igrač u finalnoj utakmici Svjetskog prvenstva bio je Nikola Karabatić sa šest pogodaka, dok je kod Norvežana pet pogodaka postigao Tonnesen.

Francuska je u konačnici ostala neporažena, drugo mjesto osvojila je Norveška koja je prikazala možda i najljepši i najbrži rukomet na natjecanju, osvojivši prvu medalju na velikom natjecanju. Najveće iznenađenje turnira zasigurno Slovenija koja je u utakmici za treće mjesto slavila protiv Hrvatske.