HRVATSKA U POLUFINALU EURA Naši rukometaši u triler utakmici remizirali sa Španjolskom

Hrvatska će u polufinale u švedski Stockholm s drugog mjesta i igrat će protiv Norveške. Drugi polufinalni par je Španjolska i Slovenija.

Karačić i hrvatski navijači // Foto: Facebook HRS

Hrvatski rukometaši remijem su završili natjecanje po skupinama na Europskom prvenstvu.

Sa Španjolskom u Beču odigrali su rezultatom 22:22.

Španjolci su zbog bolje gol-razlike tako osvojili prvo mjesto u skupini drugog kruga.

Iako je u prvom dijelu utakmice Hrvatska vodila dva razlike, nije uspjela otići na tri. Zato su Španjolci odlično odigrali i na odmor otišli s pogotkom razlike (12:11).

U nastavku utakmice Španjolci stavljaju u još višu brzinu i odlaze na čak šest pogotka razlike (18:12).

Kada su već svi pomislili da je gotovo, Kauboji nošeni velikom podrškom hrvatskih navijača rade odličnu seriju i dolaze u vodstvo od 22:21.

Iako su Kauboji imali napad za pobjedu, na kraju je utakmica završila podjelom bodova.

Sjajan je bio Karačić, postigao je čak 10 golova i proglašen je za igrača utakmice, ali je u 57. minuti napustio teren zbog ozljede koljena. Samo da nije nešto ozbiljnije.

Hrvatska će u polufinale u švedski Stockholm s drugog mjesta i igrat će protiv Norveške.

Drugi polufinalni par je Španjolska i Slovenija.