HRVATSKI KUP Sjajan Slaven Belupo dobio u Velikoj Gorici i plasirao se u polufinale

Već u subotu Gorica i Slaven Belupo ponovno će se susresti u Velikoj Gorici, ali u prvenstvu...

Nogometaši Slavena Belupa u četiri će dana dva puta odmjeriti snage s Goricom u Velikoj Gorici.

U srijedu je na rasporedu bila utakmica četvrtine finala Hrvatskog Kupa, dok će se u subotu s početkom u 15 sati igrati prvenstveni susret.

Kup: Gorica – Slaven Belupo 1:2. Koprivničanci su se plasirali u polufinale i na dva su koraka do Europe.

Slaven Belupo poveo je već u 11. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Glavčić, Mikulić je glavom poentirao za gol i veliko slavlje Koprivničanaca.

Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić zatražio je tada od svojih igrača da ne lete, da budu smireni i da igraju s glavom.

I kontrolirali su praktički sve. Igrali pametno. Jedinu šansu, ali mrtvaca, pred kraj prvog dijela imao je Lovrić.

Vratar Farmaceuta Filipović skužio je namjeru njegovu i ukrotio loptu ispruživši nogu.

U 53. minuti izjednačio je ipak Ndiaye. Nakon ne baš najboljeg igranja glavom Parackog, inače odličnog u ovoj utakmici, lopta je došla do senegalskog napadača Gorice kojeg nije uspio zaustaviti Mikulić.

Mogli su domaćini ubrzo preko istog igrača i povesti, ali Farmaceuti su se spasili. Gorica se probudila.

Igralo se potom otvoreno, bez prevelikih kalkulacija.

Slavenaši su ponovno došli u rezultatsku prednost u 75. minuti. Strijelac je bio Krstanović nakon odličnog proigravanja Gode, koji je sjajno primio dugu loptu iz obrane i ušao u šesnaesterac.

U 83. minuti iz slobodnjaka s 25 metara sjajno je pucao i Lovrić, ali pogađa stativu. Odbijanac brani Filipović.

Ndiaye ubrzo nakon toga i ubačaja sa strane puca odlično glavom s nekoliko metara od gola, ali ponovno je fantastičan Filipović na vratima Koprivničanaca.

Na stranu sve, no valja istaknuti, sudac Zebec iz Varaždina bio je solidan, ali trebao je biti bolji. Puno bolji. Nije imao baš ujednačen kriterij u nekim situacijama, pogotovo kod (ne)dodjeljivanja kartona.