‘IZGUBILI SMO UTAKMICU, ALI DOBILI SMO LEU FRANUŠIĆ’ Podravkašice čekaju ždrijeb i protivnika u četvrtfinalu Kupa EHF-a

Lea Franušić zasjala je u drugom poluvremenu i svojom dobrom i hrabrom igrom napravila pravu pomutnju Dankinjama u napadu i obrani. Mlada ljevakinja pokazala je da Podravka ima mlade snage na koje se može osloniti.

Rukometašice koprivničke Podravke Vegete // Foto: RK Podravka Vegeta

Rukometašice Podravke Vegete porazom su završile natjecanje u skupini Kupa EHF-a, ali su osvojile prvo mjesto i imaju povoljniji ždrijeb za četvrtfinale jer će uzvratnu utakmicu igrati pred svojim navijačima u Koprivnici. Kokice su upisale četiri pobjede i dva poraza u skupini.

Pred punom koprivničkom dvoranom Kokice su u subotu poražene od danskog Nykøbinga rezultatom 25:28 (11:14).

[FOTO] Fantastična atmosfera na utakmici Podravke Vegete

– Čestitam ekipi Nykøbinga na jako dobroj igri i zasluženoj pobjedi. Mi smo htjeli, pokušali, ali za jednu ovakvu utakmicu i za pobijediti jednog tako kvalitetnog protivnika treba više raspoloženih igrača. Danas ih nismo imali tako da, izgubili smo utakmicu, ali dobili smo Leu – kazao je trener Zlatko Saračević nakon jučerašnje utakmice i naglasio kako je od početka bio siguran da je Nykøbing ekipa koja igra kvalitetan rukomet te će uz Podravku zasluženo dalje.

– Čestitam gostujućoj ekipi, ali i mojim curama. Bilo je želje, volje, ali jednostavno nije išlo. Možda su neke cure malo umorne nakon toliko utakmica i svega, ali najvažnije je da smo prve u grupi i da idemo dalje – rekla je Lea.

Trener Zlatko Saračević uz stisak ruke treneru gostiju Larsenu čestitao na prolasku dalje te su uz smijeh zaključili kako još uvijek postoji šansa da se sretnu i u nastavku natjecanja, a trener Dankinja poželio je – finale.