KIŠNA UTAKMICA PRED 315 GLEDATELJA Slaven Belupo i Lokomotiva podijelili bodove

Ukupno gledajući, gosti su imali nešto veći posjed lopte i više prilika, ali momčad Ivice Sertića, bitno oslabljena neigranjem nekoliko važnih igrača među kojima su i Krstanović i Čanađija, dala je sve od sebe i zasluženo osvojila bod.

Detalj s utakmice Slavena Belupa i Lokomotive // Foto: Dino Šipuš (Drava.info)

Nakon poraza od Hajduka na splitskom Poljudu, nogometaši Slavena Belupa u 34. kolu Prve HNL ugostili su zagrebačku Lokomotivu.

Obje momčadi u prošlom su kolu doživjele poraze, Farmaceuti kod Hajduka u Splitu, a lokosi na domaćem terenu od Osijeka, i ambiciozno su ušle u ovaj susret.

Ova utakmica po kišovitom i prohladnom vremenu, pred 315 gledatelja, završila je bez pobjednika – 1:1.

Poveo je Slaven Belupa iz jedanaesterca u 49. minuti, a strijelac je bio Brazilac Lima. Za najstrožu kaznu “zaslužan” je Jakić koji je igrao rukom.

Lokomotiva je izjednačila u 75. minuti preko Varaždinca Drožđeka lijepim golom s 10-ak metara. Samo 20 minuta prije toga ušao je u igru umjesto Radonjića.

U prvom poluvremenu, dodajmo, za goste je vratnicu pogodio Kastrati.

15. svibnja 2019. – 34. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 1:1 (0:0)

NK Slaven Belupo: Filipović – Iharoš, Međimorec, Šarlija, Goda – Jajalo, Plantak, Puclin – Delić (od 90. Doležal), Lima, Dolček (od 53. Bogojević). Trener: Ivica Sertić

NK Lokomotiva: Grbić – Hujber, Majstorović, Kolinger, Lecjaks – Jakić, Đurasek (od 69. Mlinar) – Kastrati (od 52. Maružin), Ivanušec, Uzuni – Radonjić (od 56. Drožđek). Trener: Goran Tomić.

Suci: Tihomir Pejin (D. Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek), Dario Bel (Osijek)

Delegat: Marko Ilijašev (B. Manastir)

Kontrolor: Alojzije Šupraha (Split)

Žuti kartoni: Šarlija 16′, Lima 29′, Plantak 45′, Puclin 55′, Bogojević 80′ (Slaven Belupo); Đurasek 23′, Jakić 48′ (Lokomotiva)

Crveni kartoni: – (Slaven Belupo); – (Lokomotiva)

Strijelci: 1:0 Lima 49′, 1:1 Drožđek 75′

Nogometaši Slavena Belupa idućeg utorka, 21. svibnja, igrati će prijateljsku utakmicu protiv U-21 reprezentacije Azerbajdžana. Susret će se igrati u Šprtnom parku Odranci, slovenskom mjestu u blizini Lendave. Bit će to prilika da trener Sertić pruži šansu igračima koji su igrali manje u prvenstvenoj utakmici protiv Rudeša koja će se igrati dan prije.

Dakle, iduća utakmica Farmaceuta u prvenstvu je na rasporedu u ponedjeljak u zagrebu u 18 sati.