Koprivničanci važne bodove zadržali na Gradskom stadionu

U susretu 12. kola Treće HNL Istok Zeleni su s minimalnih 1:0 svladali goste iz Vukovara.

Ilustracija // Foto: NK Koprivnica Facebook

Na nedavni niz od tri prvenstvena poraza nogometaši trećeligaša Koprivnice odgovorili su s dvije pobjede i jednim remijem. Novi niz, ovoga puta bez poraza, potvrđen je nedjeljnom pobjedom protiv momčadi Vukovara 1991.

U susretu 12. kola Treće HNL Istok Zeleni su slavili s minimalnih 1:0, a jedini pogodak kojem su svjedočili gledatelji bio je djelo Lea Kovačića. Domaćini su se još nekoliko puta našli u izglednim situacijama ispred gostujućeg vratara, no rezultat se do isteka devedesete ipak nije mijenjao.

Zrela igra Koprivnice ponovno je urodila plodom te ulijeva nadu pred završna tri jesenska kola. Zelene još očekuju dva gostovanja, kod đakovačke Croatije i Višnjevca, te domaćinstvo protiv Mladosti iz Ždralova.

– Čestitam prvo svojim suigračima na pobjedi. Bila je to jedna kvalitetna utakmica u kojoj smo od prve minute dominirali igrom, stvarali prilike i tako u drugom poluvremenu postigli gol koji se ispostavio kao pobjednički. Konačno se bodovno naplaćuje dobra igra u zadnjih pet, šest kola i na nama je da i dalje radimo naporno i kvalitetno te slijedimo upute i zamisli trenera Mešnjaka. U klubu vlada zadovoljstvo, a do zimske stanke želimo nastaviti dobru igru te se nadam i novom osvajanju bodova – rekao je nakon utakmice kapetan Koprivnice Bojan Tucaković.

Nakon 12 odigranih utakmica Koprivničanci s 15 bodova zauzimaju 12. mjesto na trećeligaškoj ljestvici, a vrlo dobru atmosferu narušila je tek ozljeda stopera Igora Gala.