KOŠARKAŠKI SJEVER Grafičar iz Ludbrega slavio u derbiju u Čakovcu i došao nadomak titule

Podravac je bio više nego uvjerljiv u Virovitici, 113:79, i zaradio pljesak od objektivne i brojne virovitičke publike. Briljirao je Stefan Zadravec koji je postigao 43 koša...

Detalj s utakmice Međimurja i Grafičara // foto: Facebook Košarkaški savez KC-KŽ županije

U derbi utakmici 18. kola i cijelog prvenstva Druge košarkaške lige Sjever Grafičar je protiv Međimurja u Čakovcu ostvario uvjerljivu pobjedu i praktički osigurao naslov prvaka ove sezone.

Gosti iz Ludbrega vodili su cijelu utakmicu. Prvu četvrtinu poveli su s 26:19, da bi se na poluvrijeme otišlo s čak 20 razlike, 54:34.

Treća četvrtina završila je 16:16, a domaći su do kraja utakmice samo neznatno uspjeli ublažiti poraz u 74:91.

Utakmica je bila vrlo nervozna s čak četiri isključena igrača. Kod pobjednika je najbolji bio Luka Prprović (24). Velik doprinos pobjedi dali su Mario Novak (11), Kristijan Šamarija i Dario Mikac (po 10). Domaći su imali samo dva dvoznamenkasta: Mario Novak (27) i Danijel Krajačić (21).

Četiri kola prije kraja trebalo bi se dogoditi pravo čudo da Grafičar ne podigne pehar.

Podravac je bio više nego uvjerljiv u Virovitici, 113:79, i zaradio pljesak od objektivne i brojne virovitičke publike. Briljirao je Stefan Zadravec koji je postigao 43 koša uz izuzetno visok postotak šuta i sedam postignutih trica. Osim postignutih koševa razigravao je mlade virovske snage. Najbolje su to iskoristili Igor Odobašić (16) i Mateo Balatinec (13).

Kod domaćih su najraspoloženiji bili Vatroslav Golub (20), Zvonimir Petrović (18), Sven Petrović i Šutalo (po 11).

U zagorskom derbiju Ivančica je bila bolja od Vindije, 74:64. F. Rožman (20), S. Herceg (14), D. Herceg (13) i L. Putar (12) kod pobjednika, a L. Koljnrekaj (19) i H. Pizek (13) kod poraženih bili su najbolji akteri tog susreta.

U jedinoj nedjeljnoj utakmici Koprivnica je u Vrbovcu svladala Labradu 1971, 87:83. Do pobjede je Koprivničane predvodio Zoran Jančijev (25), Jurica Balaško je dodao 20, D. Kuzmić 16, a Vlado Beljan 15 koševa. Kod poraženih Hordov 26, Vujatović 17 i Viduka s 14 postignutih koševa bili su najistaknutiji pojedinci.