KUP EHF-A Fantastične rukometašice Podravke Vegete osvojile veliki bod na vrućem terenu u Mađarskoj

Uzvrat između Podravke Vegete i Siófoka na rasporedu je već sljedećeg vikenda u Koprivnici.

Slavlje rukometašice Podravke Vegete // Foto: RK Podravka Vegeta

Nakon domaće pobjede protiv rumunjske ekipe Magura i gostujuće u danskom Kopenhagenu, rukometašice Podravke Vegete u subotu su gostovale kod branitelja naslova Kupa EHF-a, mađarskog Siofóka.

Rezultat: 30:30 (18:14).

Prvo poluvrijeme Mađarice su riješile u svoju korist. Na odmor se otišlo s 18:14.

No, Kokice se nisu predavale. U nastavku susreta igračice Zlatka Saračevića stavile su u višu brzinu i to im se ubrzo isplatilo. Nakon vodstva od 2:1 na početku utakmice, podravkašice su u 45. minuti ponovno u vodstvu. Bilo je 22:21, a ubrzo Kokice odlaze i na +2 (24:22).

Kada se očekivalo da će Koprivničanke nastaviti u istom ritmu, one su stale. Domaće rukometašice napravile su seriju i ponovno preokrenule rezultat. Najveći rezultat 30:26.

Ipak, fantastične podravkašice ponovno se vraćaju i tada one rade seriju od 4:0 i uzimaju veliki bod. Sasvim zasluženo.

Borile su se do kraja, nisu odustajale.

U redovima Podravke po pet pogodaka zabile su Dejana Milosavljević, Tjaša Stanko, Dijana Mugoša i Aneja Beganovič, dok je kod Siofóka najefikasnija bila Andrea Penezić Kobetić, bivša Kokica.

Na tribinama su koprivničkim rukometašicama veliku podršku davali i vjerni navijači Kronikusi.

– Želimo osvojiti osam bodova u Kupu EHF-a te ostvariti plasman dalje u četvrtfinale – rekao je uoči ove utakmice trener Podravke Vegete Zlatko Saračević.

Kokice su sada na pet, kao i Siofók. Ostaju još tri utakmice za odigrati u skupini.