LIJEPA GESTA U OSIJEKU Navijači Kronikusi prigodno darivali rukometašice Podravke za Valentinovo

Nova utakmica Podravke Vegete u Prvoj HRL na rasporedu je već sljedećeg vikenda kada gostuje kod Dalmatinke u Pločama.

Rukometašice Podravke Vegete i njihovi navijači Kronikusi u slavljeničkom raspoloženju // Foto: RK Podravka Vegeta

Kao što smo već izvijestili, rukometašice Podravke Vegete na Valentinovo su upisale još jednu pobjedu u Prvoj HRL.

Na gostovanju u Osijeku, u 16. kolu prvenstva, igračice Zlatka Saračevića slavile su s uvjerljivih 30:41.

Sve je riješeno bilo već u prvom poluvremenu. Kokice su, naime, na odmor otišle s vodstvom od osam razlike, bilo je 14:22.

Kod Podravke najučinkovitije su bile Milosavljević, Stanko i Tsakalou s pet pogodaka, dok su golmanice zaustavile 15 udaraca na gol. Kod domaćih rukometašica najučinkovitija je bila Dora Lacković s 15 pogodaka, dok je vratarka Osijeka upisala 16 obrana.

Nakon 16 odigranih kola u Prvoj HRL za žene, Podravka Vegeta i dalje je jedini klub sa stopostotnim učinkom. Podravka je na prvom mjestu poretka s 32 boda, a na drugom mjestu je zagrebačka Lokomotiva s 28, ali ima i utakmicu manje.

– Zahvaljujem se rukovodstvu ŽRK Osijeka koji su nam omogućili da igramo u petak. Time smo dobili dva neophodna dana za odmor. Nakon što se cure vrate, u ponedeljak krećemo s pripremama za Thüringer koji nas čeka u četvrtfinalu EHF Kupa – istaknuo je nakon utakmice trener Kokica Zlatko Saračević.

Podravkašice je s tribina bodrilo 10 vjernih navijača, među kojima i jedna navijačica,  koprivničkih Kronikusa, od kojih je polovica uoči utakmice otišlo u Vukovar odati počast gradu heroju.

[FOTO] KRONIKUSI U VUKOVARU Navijači Podravke Vegete odali počast gradu heroju

Osim što su svih 60 minuta glasno navijali za cure, navijači su za igračice i članice stožera pripremili prigodne poklone za Valentinovo.

Nova utakmica Podravke Vegete u Prvoj HRL na rasporedu je već sljedećeg vikenda kada  gostuje kod Dalmatinke u Pločama.