U utorak, 30. lipnja oko 17 sati na šljunčari u Turčišću, 22-godišnjak s područja općine Mala Subotica, iskoristivši kraću odsutnost 80-godišnjeg vlasnika, koji se u tom trenutku nalazio u sportskom ribolovu, iz otključanog VW Golfa, čakovečki registarskih oznaka, ukrao je ribolovni štap.
Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko stotina kuna.
Odmah po zaprimljenoj dojavi o krađi policija Policijske postaje Prelog pristigli su na mjesto događaja te od 22-godišnjak, koji je počinio kazneno djelo krađe male vrijednosti ukradene stvari, oduzeli ukradeni ribolovni štab i vratili ga vlasniku.
Također je utvrđeno kako istog dana oko 15 sati u Domašincu, Ulici Matije Gupca, prethodno spomenuti 22-godišnjak iz nezaključane garaže ukrao muški bicikl, vlasništvo 70-godišnjakinje.
Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko stotina kuna.
Policija je od 22-godišnjaka oduzela bicikl i vratila ga vlasnici.
S obzirom na to da se u opisanim događajima radi o počinjenju kaznenih djela krađe, policija je 80-godišnjaka i 70-godišnjakinju obavijestila da protiv počinitelja mogu podnijeti privatnu tužbu.