MŽNL Nedelišće pobijedilo pred 300 gledatelja, slavili i Podravina i Novi Marof

Danas, u nedjelju, u 17 sati još igraju Međimurec-Polet, Nedeljanec-Zadrugar i Varteks-Pušćine.

NK Nedelišće // Foto: NK Nedelišće

U četiri subotnje utakmice Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin gledali smo tri gostujuće pobjede (Nedelišće, Podravina, Novi Marof) i samo bod domaćina (Zelengaj).

Unatoč tmurnom vremenu susjedski derbi Slobode i Nedelišća privukao je 300-tinjak gledatelja.
Domaćoj momčadi silno je potrebna pobjeda da se odmakne od zone ispadanja. Još se nisu ni snašli, a već su bili u rezultatskom minusu. U 5. minuti za 0:1 pogađa Kosir na dodavanje Ericsona.
Slakovčani brzo izjednačuju golom Risonjića u 20. minuti kad se sam našao ispred vratara Novaka i pogodio za 1:1. U 40.minuti drugi gol Kosira ovaj put na asistenciju Mesarića za 1:2.
U drugom poluvremenu domaćini su bili najbliže izjednačenju u 55. minuti. Slobodni udarac dobro izvodi Kukovec, no greda spašava goste.
Za konačnih 1:3 i pobjedu Nedelišća zabija Međumurac u 89. minuti.
Ovim porazom Sloboda dijeli pretposljednje mjesto s Jalžabetom i predstoji joj teška borba za opstanak.
U Murskom Središću unatoč dobroj igri i šesti uzastopni poraz Rudara. Ovaj put pobijedila ih je Podravina iz Ludbrega 2:0 golovima Sakača u 85. i Vađunca u 88. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.
Rudar je protiv Podravine prikazao vrlo dobru igru pogotovo u prvom poluvremenu kad nije iskoristio tri “zicera”.
Međutim protivničke mreže kao da su začarane za igrače Rudara ili su se zamjerili lopti.
I kako to u nogometu obično biva slijedi kazna. Strpljivom i dobro organiziranom igrom gosti iz Ludbrega pred kraj susreta zabijaju dva gola i odlaze kući s tri boda.
Mladost Komet iz Preloga očito je na tragu Rudara. Četvrti poraz u nizu doživjeli su kod kuće protiv Novog Marofa,nakon velikog preokreta.
Domaća Mladost odlično je otvorila utakmicu i u 19. minuti golom Vuka povela 1:0. Na odmor odlaze golom Golubića za 2:0. Idealno.
Međutim u drugom poluvremenu potpuni preokret gostiju. Prvo u 53. minuti Sakač Mateo smanjuje na 2:1. A onda u smiraj utakmice dva pogotka Mislava Sakača, prvo u 76., a zatim u 87. minuti za 2:3 i pobjedu Novog Marofa.
Ovom pobjedom Novi Marof vinuo se u gornji dom, dok su Preložani ovim porazom došli u zonu ispadanja,sa samo tri boda više od pretposljednjeg Jalžabeta.
Jalžabet se polako spašava. Već sedmu utakmicu zaredom ne znaju za poraz. Na gostovanju kod Zelengaja izvukli su remi, 1:1.Čak su i prvi došli u vodstvo golom Hanca u 32. minuti, no u 58.minuti Soldatek postiže gol za Zelengaj za konačnih 1:1.
MŽNL Čakovec-Varaždin
24. kolo, subota, 29.travnja:
Sloboda-Nedelišće 1:3, Rudar-Podravina 0:2, Mladost Komet-Novi Marof 2:3, Zelengaj-Jalžabet 1:1.