MŽNL Varteks se s novim trenerom vratio na pobjedničke staze

S novim trenerom Izetom Terzićem i bodreni s oko 250 vjernih "White Stonesa" u svom Jalkovcu savladali su Pušćine 2:0. Pogledajte i ostale rezultate...

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice 24. kola MŽNL Čakovec-Varaždin.

Varteks je promijenio trenera i odmah pobijedio nakon četiri utakmice posta. S novim trenerom Izetom Terzićem i bodreni s oko 250 vjernih “White Stonesa” u svom Jalkovcu savladali su Pušćine 2:0.
Jedna čvrsta utakmica riješena je praktički već u prvom dijelu. Prvo je Medved u 28. minuti precizno pogodio iz slobodnog udarca da bi za konačnih 2:0 gol postigao Cvetko u 45. minuti.

Ovom pobjedom Varteks koji jedini od klubova želi ići u viši rang, 3. HNL, sada se nalazi na trećem mjestu s bodom zaostatka od drugoplasiranog Nedelišća.

Za prvaka Poleta nema prepreka. Na gostovanju u Dunjkovcu-Pretetincu pred čak 400 gledatelja pregazili su Međimurec 3:0. Već u 4. minuti najbolji igrač i strijelac lige Luka Bobičanec dovodi svoju ekipu u vodstvo 1:0. Međimurec se mogao vratiti u igru međutim u 36. minuti nisu iskoristili opravdano dosuđen kazneni udarac. Kazna dolazi golom kapetana Barata u 52. minuti,a sigurnih 3:0 djelo je Bobičanca koji postiže svoj drugi gol u 88.
minuti.

Nedeljanec je rutinski odradio posao i s 4:1 pobijedio posljednji Zadrugar. Utakmica je riješena već u prvom dijelu s četiri gola u mreži gosta. U 21.minuti Kovačić pogađa za 1:0, u 34. minuti je 2:0 golom Novaka, a u 40. i 44. minuti golovi Glavaša i Hanžeka za visokih 4:0. Počasni gol za Zadrugar postiže Hlebec u 86. minuti iz kaznenog udarca.

U Čakovcu je Plitvica ispustila vodstvo 2:1 i izgubila 3:2. Sloga je prva došla u vodstvo golom Fučka u 17. minuti. Plitvica koja se bori za opstanak i svaki bod joj je važan pravi mali preokret i golovima Horvata u 39. i Tomašića u 49. minuti dolazi u vodstvo 1:2.

Trebalo je Slogi jedno vrijeme da se probudi i nađe put prema mreži gostujućeg vratara Kosa. U roku četiri minute Slogaši uspijevanju gostima iz Gojanca zabiti dva gola. Prvo u 65. minuti poentira Koprivec, a u 69. minuti iskusni Caban donosi Slogi pobjedu 3:2.

Rezultati 24. kolo:

Sloboda-Nedelišće 1:3, Rudar-Podravina 0:2, Mladost Komet-Novi Marof 2:3, Zelengaj-Jalžabet 1:1, Sloga-Plitvica 3:2, Međimurec-Polet 0:3, Nedeljanec-Zadrugar 4:1, Varteks-Pušćine 2:0.