Nakon europskog poraza Podravkašice izrešetale Zrinski

Dokaz da su Koprivničanke tražile bilo kakvo iskupljenje nakon teška poraza protiv Bietigheima je i rezultat krajem prvoga dijela, koji je iznosio nevjerojatnih 20:4.

Rukometašice koprivničke Podravke Vegete u devetom su kolu Prve HRL s uvjerljivih 37:18 svladale čakovečki Zrinski i time zaključile svoje ovogodišnje prvenstvene obveze.

Utakmica je odigrana samo dva dana nakon susreta trećega kola kvalifikacija za Kup EHF-a protiv Bietigheima pa su priliku očekivano dobile i igračice koje su nedjeljni dvoboj odgledale s klupe, a i one koje nisu sudjelovale u svim dijelovima igre. Tako je najefikasnija, sa sedam pogodaka bila Džono, dok je šest dodala Karlovčan. Kod ekipe Zrinskog, najučinkovitija bila je Posavec s pet zgoditaka.

Prema neslužbenim izvorima, utakmicu je obilježila i hladnoća u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije, što je gledatelje primoralo da šezdeset minuta sjede u jaknama. Umjesto grijanja, radilo je hlađenje.

Dokaz da su Koprivničanke tražile bilo kakvo iskupljenje nakon teška poraza protiv Bietigheima je i rezultat krajem prvoga dijela, koji je iznosio nevjerojatnih 20:4. Iako su u nastavku spustile u nižu brzinu, prednost se do kraja još malo povisila.

Bila je to posljednja prvenstvena utakmica za ove dvije ekipe ove godine, a preostale utakmice devetoga kola odigrat će se nadolazeće subote. Podravka je i dalje ostala na stopostotnom učinku, dok je Čakovčankama ovo šesti poraz.