NATJEČAJ ‘MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE’ Djeca Koprivničko-križevačke županije protiv korupcije

Svoj stav o ovoj društveno neprihvatljivoj pojavi djeca su izrazila kreativnim i maštovitim likovnim i literarnim radovima te video uracima, a na natječaj je pristiglo 85 radova, što je najviše do sada, iz ukupno 16 osnovnih (zajedno s područnim školama) i 3 srednje škole.

Korupcija ugrožava naše sretno i bezbrižno odrastanje – poruka je učenika osnovnih i srednjih škola s područja Koprivničko-križevačke županije koji su sudjelovali u ovogodišnjem natječaju pod nazivom “MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE”.

Svoj stav o ovoj društveno neprihvatljivoj pojavi djeca su izrazila kreativnim i maštovitim likovnim i literarnim radovima te video uracima, a na natječaj je pristiglo 85 radova, što je najviše do sada, iz ukupno 16 osnovnih (zajedno s područnim školama) i 3 srednje škole.

Sjednici županijskog Antikorupcijskog povjerenstva na kojoj su razmatrani pristigli radovi prisustvovali su i zamjenik župana Ratimir Ljubić te predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, a predsjednica Povjerenstva Jadranka Lakuš tom je prilikom pohvalila interes učenika i njihovih mentora za sudjelovanjem u ovoj jedinstvenoj akciji.

Također je naglasila kako “zadivljuje promišljeni pristup učenika prema ovoj negativnoj pojavi” te kako bi se “odrasli trebali zamisliti nad dječjim porukama, kao i nad njihovim zahtjevima da se korupcija sprječava na sve načine“.

Članovi Antikorupcijskog povjerenstva imali su doista pune ruke posla da među radovima pristiglim pod šiframa izaberu one najbolje kojima će pripasti nagrade od 1500 i 1000 kuna, ovisno o kategoriji. Za pobjednike u kategorijama izabrani su:

  1. ZA LIKOVNI RAD (od 1. do 4. razreda):
  1. nagrada JOSIPA FERENČAK

OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, 2. RAZRED

Mentor: Martina Lakuš

Naziv rada: Kome dati glas?

  1. nagrada KATJA ZAGORŠČAK

                 BORNA BLAŽEKOVIĆ

                 EMA NEMEC

OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“, KOPRIVNICA. 3.C

Mentor: Đurđica Pošta

Naziv rada: Korupcija kroz bajke – Snjeguljica

  1. nagrada GRETA LONJAK

                 LUCIJA PETRIČIĆ

                 LUNA SUTLOVIĆ

OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“, KOPRIVNICA, 3.C

Mentor: Đurđica Pošta

Naziv rada: Korupcija kroz bajke- Ružno pače

  1. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 1. do 4. razreda):
  1. nagrada MARKO PAVLIC

OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“, KOPRIVNICA, 3.C

Mentor: Đurđica Pošta

Naziv rada: Matematička korupcija

  1. nagrada JAKOV SALAJPAL

OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“, KOPRIVNICA, 3.C

Mentor: Đurđica Pošta

Naziv rada: Poziv građanima

  1. nagrada MIRJAM DOLENEC

OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“, KOPRIVNICA, 3.C

Mentor: Đurđica Pošta

Naziv rada: Nije lepo biti korumpiran

  1. ZA LIKOVNI RAD (od 5. do 8. razreda):
  1. nagrada SARA ŠKODA

OŠ KOPRIVNIČKI BREGI, 7.B

Mentor: Ivana Devčić Rakijašić

Naziv rada: Antikorupcija

  1. nagrada IVANA KUKEC

OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, 7.B

Mentor: Josip Kovačić

Naziv rada: Moja županija bez korupcije

  1. nagrada OZREN PODRAVAC

OŠ SOKOLOVAC, 7.B

Mentor: Ivana Devčić Rakijašić

Naziv rada: Bez korupcije u mojoj županiji

  1. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 5. do 8. razreda):
  1. nagrada LUKA DRINČIĆ

                   LEON MAR

OŠ SOKOLOVAC, 8.B

Mentor: Biljana Novosel Gvozden

Naziv rada: Stop korupciji! (video rad)

  1. nagrada MIRTA SAVIĆ

OŠ SOKOLOVAC, 8.A

Mentor: Biljana Novosel Gvozden

Naziv rada: Zbogom, korupcijo!

  1. nagrada MIHAELA ŠATVAR

OŠ SIDONIJE RUBIDO-ERDÖDY, GORNJA RIJEKA, 8.A

Mentor: Nina Drakulić

Naziv rada: Zašto korupcija?

  1. nagrada MARTA COBAN

OŠ ANDRIJE PALMOVIĆA, RASINJA, 5.A

Mentor: Marina Kovaček

Naziv rada: Korupcija u školi

  1. ZA NAJBOLJU KREATIVNU SURADNJU – likovni/literarni/video rad (suradnja učenika od 1. do 8. razreda-najviše 5 autora):
  1. nagrada IZABELA ŠTEFKOVIĆ, 5.C

                   DARIO OBAJGOR, 8.C

                   PATRICIJA TADIĆ, 8.C

                   MIHAEL JAMBROVIĆ, 7.C

                   ANDREA RAJKOVIĆ, 7.C

OŠ „GRIGOR VITEZ“ SVETI IVAN ŽABNO

Mentori: Ivančica Sudinec i Nataša Oreč

Naziv rada: ČOKOLADA (video rad)

  1.    nagrada ENA ČIČIN-MAŠANSKER, 1.C

                    ZANA ČIČIN-MAŠANSKER, 1.C

                    HELENA ZALAR, 1.C

                    DORIS ZALAR, 1.C

                    TEO HANŽEKOVIĆ, 5.B

OŠ „BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICA

Mentor: Vesnica Mlinarić

Naziv rada: Mala knjiga dobrih djela

  1. ZA LIKOVNI RAD (srednja škola):           
  1. nagrada IVA ROCEK

                  ANTONELA LONČAR

                  LANA SINJEREC

                  VANESA KANEŠIĆ

SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 2.C

Mentori: Sanja Rabadžija

Naziv rada: Stop korupciji u školama

  1. nagrada HANA BELOBRK

GIMNAZIJA „FRAN GALOVIĆ“ KOPRIVNICA, 4.E

Mentori: Maja Pucić

Naziv rada: Feed me!

  1. nagrada KATJA GORSKI- ZEBEC

SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 1.H

Mentori: Sanja Rabadžija

Naziv rada: Ljubav prema novcu

  1. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD:
  1. nagrada FILIP VODOPIJA

                  MATIJA PINTARIĆ

                  TIMON FABIJANEC

SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 2.C

Mentori: Sanja Rabadžija

Naziv rada: Stop korupciji! (video rad)

Dječji radovi bit će predstavljeni u izlozima Gradske knjižnice i čitaonice “Fran Galović” Koprivnica od 7. do 12. prosinca 2018., gdje će se i 13. prosinca 2018. (četvrtak) u 18.30 sati održati svečana dodjela nagrada.

Nagrađene radove možete vidjeti OVDJE.

Ne propustite: