ODLIČAN POSAO VIROVSKIH KOŠARKAŠA Podravac u tri dana srušio i Križevčane i Ludbrežane

Nakon tri odigrana kola, na vrhu ljestvice su Podravac i Međimurje koji jedini imaju sve tri pobjede, a sastaju se već u sljedećem, 4. kolu u Čakovcu.

Košarkaši Podravca iz Virja natječu se u Drugoj HKL Sjever, a Klikaj.hr osigurao im je nove majice za tekuću sezonu // Foto: KK Podravac Virje

U zaostaloj utakmici 2. kola Druge hrvatske košarkaške lige Sjever Podravac je u Virju pobijedio Radnik iz Križevaca rezultatom 86:77.

Najslabije poluvrijeme Podravca ove sezone iskoristili su na najbolji mogući način gosti predvođeni s dva Tomislava, Maslićem i Matoićem. Križevčani su na odmor otišli s vodstvom od 40:30.

Već u prve dvije minute nastavka bijelo-crveni su anulirali tu prednost, a ubrzo i preokrenuli rezultat, da bi u zadnjoj četvrtini mirno priveli utakmicu kraju.

Kod domaćih je najbolje minutažu od mladih igrača iskoristio Mateo Balatinec koje je s 20 koševa bio i najbolji strijelac utakmice. Iskusni Nikola Šestak je postigao 19, Julijan Zadravec 18, a Stefan Zadravec 15 koševa.

Kod gostiju su najbolji bili bivši igrači Podravca, Maslić s 24 i Matoić s 22 poena, a svidio se i mladi Kurpez s 15 koševa.

U 3. kolu Druge hrvatske košarkaške lige Sjever, u derbiju kola i prvenstva, sastali su se u Virju najveći favorit za naslov prvaka, Grafičar, i Podravac. Domaćin je slavio rezultatom 94:79.

Branitelji naslova iz prošle sezone krenuli su odlično i već u prvoj četvrtini ostvarili prednost od 12 koševa. U drugoj četvrtini iskusni Ludbrežani konsolidirali su redove i u jednom trenutku došli do jedinog vodstva na utakmici (44:43), ali je poluvrijeme Podravac ipak dočekao s vodstvom, bilo je 50:46.

Drugo poluvrijeme je trener Hrženjak krenuo s najjačom petorkom i nakon treće četvrtine Virovci su ponovno uvjerljivo vodili, 80:63. Zadnji period igre protekao je u pomalo rastrganoj igri, što je odgovaralo domaćinu koji je utakmicu mirno priveo kraju. Ovacije dobro ispunjene dvorane pri kraju i na kraju utakmice velika su nagrada mladom domaćem sastavu.

Bijelo-crvene je predvodio sjajni Stefan Zadravec (33), pridružio mu se iskusni Nikola Šestak (15) koji je s Marinom Vedrišom (14) izluđivao iskusne gostujuće centre.

Veliki doprinos pobjedi dali su i Mateo Balatinec (9), koji je u tri dana odigrao dvije odlične utakmice, i Bruno Križić (8).

Kod gostiju najefikasniji su bili iskusni centri Luka Prprović (21), Ante Božić (20) i Kristijan Šamarija (13) te razigravač Matija Novak (12).

Odličnu utakmicu odigrali su igrači na parketu, sportsku atmosferu stvorili gledatelji na tribinama, a ukupnom sportskom doživljaju doprinijeli su i suci ove utakmice.

U ostalim utakmicama 3. kola Druge hrvatske košarkaške lige Sjever postignuti su sljedeći rezultati:

Labrada – Međimurje 74 : 62
Petar Zrinski – Bjelovar 89 : 75
Vindija – Radnik 69 : 72
Koprivnica – Međimurje 75 : 84