Podravka rutinski protiv Arene, slijedi odluka o Europi

Slijede posljednje pripreme prije utakmice sezone koja će se u nedjelju, 13. studenoga, s početkom u 18 sati, odigrati u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije.

Neke od njih jednog dana možda i zaigraju za seniorsku ekipu // Foto: Zvonimir Markač

Podravka Vegeta u unaprijed je odigranoj utakmici osmoga kola Prve HRL rutinskom igrom i rezultatom 26:17 svladala ekipu Arene u Puli, ostavši na vrhu ljestvice s maksimalnim učinkom i po tome izjednačena sa zagrebačkom Lokomotivom.

Na trenutke vrlo izjednačena utakmica u konačnici je ipak pripala iskusnijoj i, prije svega, kvalitetnijoj ekipi Podravke koja je mislim već uvelike na nedjelji i prvom od dvaju okršaja protiv njemačkog Bietingheima, s kojim će hrvatske prvakinje odlučiti o prolasku u grupnu fazu Kupa EHF-a, što znači i prezimljavanje u Europi.

U pulskom Sportskom centru Mate Parlova s osam je pogodaka prednjačila Nemaškalo, dok je dva manje dodala Vidak. Vratarke su skupile ukupno 15 obrana, od čega je njih 11 zasluga Jukić.

Arena je ekipica koja dugo drži loptu, teško je doći do igre. Postavili su se vrlo agresivno. Kad smo se u takvoj igri dočepali lopte, htjeli smo odmah zabiti gol pa otud i dosta promašaja. No, u drugom poluvremenu bili smo na svojoj razini i sigurno pobijedili s devet razlike – utakmicu je za službene klupske stranice prokomentirao trener Podravke Goran Mrđen.

Slijede posljednje pripreme prije utakmice sezone koja će se u nedjelju, 13. studenoga, s početkom u 18 sati, odigrati u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije. Gošće Podravke u trećem kvalifikacijskom kolu za Kup EHF-a bit će rukometašice trenutno vodeće ekipe njemačkog prvenstva Bietingheima.

UTAKMICA 8. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ARENA – PODRAVKA VEGETA 17:26 (9:10)

PULA – Sportski centar Mate Parlova. Gledatelja: 150. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (obojica Garešnica). Nadzornik HRS-a: Boris Crnojević (Kutina).

ARENA: Paskal (3+0), Rabar (6+0), Kocijančić (0+0); Matičić 1, I. Raspudić, Gaborović 1, K. Raspudić 1, Mikolić 5, Maras, K. Jurkota, Jukan, B. Jurkota, Čivljak 3, Jovanović, Erceg 2. TRENER: Nedeljko Lalić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (11+-), Kapitanović (4+-); Zadravec 4, Dežić, Karlovčan, Krsnik 2, Milošević, Džono, Nemaškalo 8(4), I. Mrđen, Papac, Vidak 6(2), Pavlović, Gugić 3, Debelić 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Arena 0, Podravka Vegeta 6(6).

ISKLJUČENJA: Arena 4 minute (Mikolić 2+2), Podravka Vegeta 8 minuta (Milošević, Nemaškalo, Vidak, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Ekatarina Nemaškalo (Podravka Vegeta).