PORAZ PODRAVKAŠICA U MAĐARSKOJ Tjaša Stanko: ‘Odigrale smo previše loših minuta, a protiv FTC-a je to nedopustivo’

Podravka je dobro otvorila utakmicu, a poluvrijeme završava rezultatom 17:17.

RK Podravka Vegeta danas, u subotu, poražena je na gostovanju u Mađarskoj rezultatom 37:31.

U Areni Erd u Mađarskoj RK Podravka Vegeta odigrala je utakmicu trećeg kola DELO EHF Lige prvakinja protiv FTC-Rail Cargo Hungarie. Slavile su rukometašice FTC-a s rezultatom 37:31.

Podravka je dobro otvorila utakmicu, a poluvrijeme završava rezultatom 17:17, a pred kraj istog, kapetanica Podravkašica Dragica Džono isključena je i udaljena s utakmice.

Rezultat utakmice komentirao je trener Podravka Vegete Zlatko Saračević.

“Prvo poluvrijeme odigrali smo točno kako je trebalo, no nažalost bilo je previše isključenja. Da nije bilo tih isključenja imali bi rezultatsku prednost s kojom bi otišli na odmor. Nažalost u drugom poluvremenu dogodila nam se ‘crna rupa’ od 10 minuta kada izgubimo energiju te protivnice rade prednost. Pokušao sam minutama odmora i rotacijama dobiti reakciju ekipe, no to se nije dogodilo. Primili smo previše golova u gostima. Nemam prigovora niti na jednu igračicu, no pogreške i crne rupe kažnjavaju se u Ligi prvakinja. Moramo dalje igrati sve bolje, ne ponavljati pogreške te je to jedni način da napredujemo”, izjavio je trener Saračević nakon utakmice.

Tjaša Stanko zabila je u susretu s FTC-om sedam pogodaka iz igre.

“Odigrale smo previše loših minuta, a protiv FTC-a je to nedopustivo. Kažnjavali su svaku našu pogrešku. No ništa nije gotovo, za dva tjedna dolaze nam u goste pa ćemo se opet ‘potući’ s njima”, rekla je Tjaša nakon utakmice.

Tijekom cijele utakmice cure su imale glasnu podršku 50-al navijača koji su stigli iz Koprivnice. Rukometašice Podravka Vegete imat će priliku za uzvrat već za dva tjedna kada FTC-Rail Cargo Hungaria gostuje u Koprivnici.