PORAZ U NJEMAČKOJ Hrvatske rukometašice nisu se uspjele plasirati na Svjetsko prvenstvo u Japanu

Utakmica je na kraju završila rezultatom 25:21 za Njemice, a Hrvatice se sutra vraćaju u Hrvatsku.

Ženska seniorska reprezentacija ipak nije uspjela izboriti nastup na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Nakon neriješenog rezultata u Koprivnici prošle nedjelje, bolji rezultat su tražile na gostujućem terenu u njemačkom Hammu.

Iako su već u prvom poluvremenu hrvatske reprezentativke pokazale da nisu bezopasne i serijom od četiri pogotka došle u vodstvo, brzo su se snašle njemačke reprezentativke i na poluvrijeme otišle uz prednost od 14:9. Vraćale su nadu naše reprezentativke i u drugom poluvremenu, ali vrlo raspoložena domaća vratarka je s 14 obrana pomrsila račune našim curama.

“Bila je ovo dobra borba i možemo biti ponosni na cijelu reprezentaciju, a posebno na naše prvotimke koje su pokazale svoje iskustvo i dokazale svoju kvalitetu”, istaknuli su iz koprivničke RK Podravke Vegete.