POVIJESNA POBJEDA ZA PROLAZ SKUPINE Hrvatska pogocima Rebića, Modrića i Rakitića razmontirala Messija i Argentinu

Nakon dva kola, Vatreni imaju maksimalnih šest bodova, a posljednji susret igrat će protiv Island.

Hrvatska nogometna reprezentacija danas, u četvrtak, igrala je susret drugoga kola skupine D Svjetskoga prvenstva u Rusiji.

Momčad izbornika Zlatka Dalića slavila je sa senzacionalnih 3:0 (0:0), upisavši drugu pobjedu nakon Nigerije.

U prvome dijelu istaknuli su se pokušaji Perišića u petoj minuti te Rebića pred sami odmor. S druge strane, Argentinci su imali najizgledniju priliku, no gotovo prazna Subašićeva vrata promašio je Enzo Perez.

Svega devet minuta igre u drugome dijelu bilo je dovoljno da Vatreni povedu. Iznimno nervozni Rebić bio je na rubu crvenoga kartona. Ipak, u drugome dijelu izašao je smireniji te u 54. minuti iskoristio veliku pogrešku argentinskog vratara Caballera i prekrasnim volejom postigao pogodak.

Argentinci su pokušali poravnati preko Meze u 64. minuti, no dogodilo se upravo suprotno.

Vatreni nisu podlegli mini-pritisku momčadi Jorgea Sampaolija, već je kapetan Modrić u 80. minuti, prekrasnim dalekometnim udarcem po drugi puta natjerao argentinskog vratara da vadi loptu iz mreže.

U 86. minuti Dalićevi izabranici gotovo su otišli na  3:0 kada je Rakitićev pokušaj iz slobodnog udarca odsjeo na gredi.

No, ako nije tada, Raketa je pogodio u sudačkoj nadoknadi. Kontru hrvatske reprezentacije povukao je veznjak Barcelone te uz Kovačićevu asistenciju povećao vodstvo na nezamislivih i konačnih 3:0.

Drugi susret skupine D između Islanđana i Nigerijaca na rasporedu je sutra, u petak.