PRVA HMNL SJEVER Fotex u lokalnom derbiju nadjačao Jesenje

Kao što se i očekivalo, utakmica je bila izjednačena, dinamična, prepuna atraktivnih elemenata futsala.

U dvorani u Vidovcu i treća pobjeda u nizu malonogometaša Fotex Junajteda, poslije koje se nalaze u vodstvu s maksimalnih devet bodova.

U utakmici trećega kola HMNL Sjever danas (nedjelja, 10. prosinca) ugostili su MNK Jesenje, ekipu s kojom su nedavno, prije početka prvenstva,odigrali i pripremnu trening utakmicu.

Kao što se i očekivalo, utakmica je bila izjednačena, dinamična, prepuna atraktivnih elemenata futsala. Fotex Junajted je poveo 1:0, pa 3:1 s dva pogotka Antonovića i jednim Pakšeca. No, gosti su devet minuta prije kraja uspjeli izjednačiti na 3:3, s dva gola Krsnika i jednim golom najboljeg gostujućeg igrača Mihaela Turniškog, nakon prekrasnog solo prodora.

Ipak, Fotex Junajted je u završnici osigurao uvjerljivu pobjedu. Prvo je Antonović postigao svoj treći i četvrti zgoditak, da bi minutu prije kraja Nikola Šobak postavio konačnih 6:3.

Nakon ovakve utakmice bilo bi nepravedno spominjati samo strijelce,jer su svi golovi pali nakon kombinacija koje je postavio i uigrao trener Fotexa Samir Krasniqi, a realizirali majstori futsala Karlo Kociper, Nikola Šobak, Luka Ljubek, Jurica Antonović, Karlo Benković, Silvestar Žganec, Robert Pakšec, debitant Valentino Brezovec i kapetan
Neven Hlišć. Današnjom prezentacijom potvrdili su da su s pravom ubrojani u favorite prvenstva.

Spomenimo još da su utakmicu sudili zagrebački suci Džeko i Tomić. Inače, sudac Saša Tomić jedan je od najboljih svjetskih sudaca, između ostalog, prije pola godine sudio je i finale UEFA Futsal Cupa, europske lige prvaka u futsalu.

Liga juniora nastavlja se sljedeći vikend gostovanjem Fotexa u Zagrebu kod Nacionala, MNK Jesenje dočekuje Futsal Karlovac, a onda slijedi prekid sve do 14. siječnja.