PRVA HRL Varaždinke u susjedskom derbiju očekivano bolje od Čakovčanki

Ovom uvjerljivom pobjedom Koka se učvrstila na visokom trećem mjestu iza Podravke i Lokomotive. Zrinskice za sada još uvijek imaju komfornu situaciju i šest bodova više od mjesta koje vodi u niži rang.

Igračice ŽRK Koke // Foto: ŽRK Koka Varaždin Facebook

U susretu Prve HRL za žene Koka je u Varaždinu pobijedila Zrinski iz Čakovca rezultatom 31:23 (16:10).

Od samog početka favorizirane igračice Koke dominiraju i preuzimaju vodstvo, te na poluvrijeme odlaze s visokih šest golova razlike (16:10).

U drugom poluvremenu bolje igračice Koke još više povećavaju vodstvo koje u 47. minuti iznosi visokih 28:14. Tada su stale, zadovoljne visokim vodstvom i sigurnom pobjedom i gošće sa šest uzastopnih golova smanjuju na 28:20. Do kraja utakmice Koka rutinski privodi utakmicu kraju rezultatom 31:23.

U redovima Koke najbolje su bile golmanica Janja Golubić s 15 obrana, te strijelci Ivana Dragišić sa sedam i Josipa Tomić s pet golova, a u redovima Zrinskog usamaljena Kristina Elez s 11 golova.

U sljedećem, 20., kolu Koka gostuje kod Trešnjevke, a Zrinski dočekuje Sesvete Agroproteinku.