PRVA HRL Zrinskice u posljednjih deset minuta ispustile pobjedu

Vrhunac je bio u 53. minuti utakmice kada Katarina Raspudić s dva i Iva Mikolić s jednim golom ostavljaju Zrinski na minus tri (20:23) te se iz tog zaostatka gostujuće igračice nisu uspjele vratiti.

Zrinskice nisu izdržale unatoč velikoj efikasnosti Paule Posavec koja je postigla nevjerojatnih 15 pogodaka, a njene suigračice samo sedam, izgubivši u Puli 24:22.

Arena (trenutno 12. na tablici) dobro je krenula protiv Zrinskog (deveta ekipa na tablici) te je nakon početnih osam minuta igre imala 3:1. Rukometašice iz Pule prednost su držale sve do 12. minute utakmice kada se budi Paula Posavec koja serijom 4:0 preotima prednost i postavlja 6:5 za Zrinski. Posavec je pomogla i Tatjana Androić i gostujuće igračice pobjegle su na dva pogotka prednosti (8:6). Iako je u jednom trenutku Zrinski imao i tri pogotka viška (10:7), domaće rukometašice nisu se predale te su do isteka 30. minute sustigle protivnice i izjednačile na 12:12.

Zrinski je diktirao tempo utakmice u nastavku. Od početka je imao vodstvo te je u 40. minuti golom Posavec vodio 17:14. No, tu je i stalo. Arena se polako počela dizati u igri, pojačala obranu i nakon samo sedam minuta postigla pogodak za izjednačenje (18:18).

Na kraju je Arena slavila s 24:22 i tako upisala svoje treće ovosezonsko slavlje. Arenu je do pobjede vodila Katarima Raspudić sa sedam postignutih golova, a po četiri su imale Katja Mikolić, Iva Mikolić i Sabina Mujkanović. Na suprotnoj strani istaknula se Paula Posavec s 15 pogodaka, tri je postigla Ena Car, a dva Melanija Balić. Za pobjedu su nedostajali pogotci ovosezonskog pojačanja Kristine Elez koja se nažalost uopće nije upisala u listu strijelaca.

Bez obzira na poraz, ŽRK Zrinski je deveti na ljestvici s tri boda više od zone ispadanja.

U slijedećem, 14., kolu, 25. veljače, Zrinskice ponovno gostuju i to kod posljednjeplasirane Dalmatinke.