Prvi domaći poraz Međimurja nakon dvije godine

Slavonija iz Požege više nego zasluženo pobijedila je Međimurje u Čakovcu i zasjela na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

U 12. kolu 3. HNL istok oslabljeno Međimurje bez tri stožerna igrača Hranilovića, Ivanovića i Šimeka doživjelo je prvi ovosezonski domaći poraz i prepustilo Slavoniji iz Požege drugo mjesto. Međimurju je to prvi domaći poraz od 8. studenog 2014. godine.
Sam početak utakmice nije naslućivao takav scenarij. Međimurje je moglo preko Erića i Kristića iz prekida doći u vodstvo. Međutim, čvrsta i kompaktna ekipa trenera Špehara odoljela je tim napadima i brzim kontranapadima prijetila domaćem vrataru Šafariću koji u nekoliko navrata spašava gol.

U 21. minuti odličnu dugu loptu prima Jakešević i zabija u suprotni kut. U tim trenucima bolja Slavonija dolazi u 41. minuti nakon jednog centaršuta preko Bobana u vodstvo i od 2:0.
U drugom poluvremenu nešto bolja igra mladih igrača trenera Kovačevića bila je dovoljna samo za smanjenje vodstva od 2:1 preko Erića u 88. minuti.

Međimurje nije iskoristilo domaći kiks Varaždina koji je odigrao 1:1 s Mladosti iz Ždralova tako da zaostaje iza vodećeg Varaždina još uvijek dostižna četiri boda. U sljedećem, 13. kolu Međimurje gostuje kod druge ekipe Osijeka.