SJAJAN USPJEH Ema Juričić iz Karate kluba Đurđevac ostvarila odlične rezultate na turniru u Umagu

Ema je odradila pet mečeva i pobijedila je Francuskinju, Talijanku, Ukrajinku dok je s Egipćankom odradila borbu 1:1, a od Hrvatske natjecateljice je izgubila 1:0.

Drugo kolo svjetske lige održalo se u Umagu od 5. do 7. srpnja, a u tri dana je tamo nastupilo 2578 natjecatelja iz 70 država.

Članica Karate kluba Đurđevac Ema Juričić je u kategoriji kadetkinja iznad 54 kilograma zauzela deveto mjesto od 150 natjecateljica iz 42 države. Kategorija u kojoj se Ema natjecala bila je najbrojnija na turniru.

Ema je odlično odradila borbe, pa je s Egipćankom koja je na kraju osvojila 1. mjesto Ema imala jedan čisti poen koji suci nisu dosudili i na kraju je kod rezultata 1:1 Egipćanka imala prednost, zato što je zadala prvi poen čime je Ema ušla u borbu za 3. mjesto te je zaustavljena u trećoj borbi za brončanu medalju s rezultatom 1:0 od Laure Lisac.

Ovim rezultatom Ema će se podignuti na svjetskoj karate ljestvici za još par mjesta, a trenutno zauzima 9. mjesto.

Ema je Umagu odradila zajednički trening nacionalnih karate reprezentacija Japana i Hrvatske.