Slaven na Heberov pogon do sva tri boda protiv Lokosa

Prvom gostujućom ovosezonskom pobjedom Slaven Belupo potvrdio je odličnu formu, pokazavši još jednom kako se koprivnički navijači s pravom nadaju uspješnom proljeću.

Heber u dresu Slavena Belupa // Foto: Teo Vukšan

Farmaceuti su s 2:0 slavili protiv Lokomotive u Zagrebu, a u igrača utakmice s dva se pogotka prometnuo Brazilac Heber.

Nakon sjajne predstave protiv Rijeke te nekoliko vrlo dobrih utakmica u posljednjih mjesec dana, Slaven Belupo otputovao je na megdan zagrebačkoj Lokomotivi. Iako su rezultatski vrlo loše krenuli u sezonu, Slavenovi nogometaši napokon djeluju kao da su uhvatili pravu formu, a sve je počelo pobjedom u Kupu protiv Novigrada. Nakon toga uslijedila je dugo očekivana prvenstvena pobjeda protiv Istre pa nepravedni poraz u Osijeku, gdje je domaćin bio nadigrad, te bod protiv Rijeke koji je prema viđenom na terenu trebao biti pretvoren u sva tri.

Farmaceuti prije današnje utakmice nisu upisali još nijednu gostujuću pobjedu ove sezone, a gostovanja kod Lokomotive povijesnu su donosila vrlo malo. U deset prvoligaških susreta do sada, Zagrepčani su slavili pet puta, dok su preostali susreti završavali bez pobjednika. U prvom međusobnom srazu ove sezone, Slavenaši su nakon prvoga dijela u Koprivnici imali prednost od 2:0, no gosti su do kraja potpuno preokrenuli i pobijedili s konačnih 3:2.

Trener Koprivničanaca Željko Kopić najavio je napad na bodove, priželjkujući održavanje ritma igre iz prošloga kola. Iako ritam nije bio na toj razini, Slavenovi igrači izgledali su vrlo dobro i od početka utakmice jasno se vidjelo po što su došli.

Lokomotiva je imala veći posjed, dok su gosti čvrsto stajali na svojoj polovici, strpljivo čekajući prilike iz protunapada.

Iz jednog takvog izborili su u 12. minuti korner, nakon kojeg se u Lokomotivinu šesnaestercu, preciznije petercu, najbolje snašao brazilski napadač Heber. Udarac iz kuta izborio je Christensen, lopta je putovala prostorom peterca, a domaći vratar Zagorac neobjašnjivo je ostao stajati na gol crti. Takvoj odluci nije se bunio Slavenov napadač koji neometan posprema loptu u mrežu za vodstvo Slavena od 1:0.

Do kraja prvoga dijela igrala je samo Lokomotiva, a prilike su sjevale sa svih strana. Prvo je Majstorović glavom pucao tik pored gola, da bi Doležal pa Kolinger pogađali okvir Blaževićevih vratiju. Doležala je nakon solo prodora sjajno uposlio Halilović, no mladi napadač pogodio je gredu, dok je Kolinger glavom, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, pronašao vratnicu.

Drugo poluvrijeme donijelo je istu priču. Slaven se sve više povlačio, dok je Lokomotiva očajnički pokušavala poravnati rezultat. Blizu su bili u 54. minuti, no lopti se na putu ponovno našla greda. Ovoga puta tukao je Rožman.

Samo tri minute kasnije, gostujući trener Kopić iz igre je povukao ofenzivca Savića, zamijenivši ga stoperom Jovičićem, što je jasno pokazalo Slavenove namjere. No ipak, to ih nije spriječilo da dodatno zaprijete Zagrepčanima.

U 61. minuti loptu je u protivničku polovicu poveo Štiglec, proigrao Bouadlu, koji s lijeve strane niskom loptom sjajno pronalazi utrčalog Hebera kojem je preostalo da samo pogura loptu iza Zagorca, što je i učinio.

Kao i u prvome dijelu, nakon primljena pogotka, igrači Lokomotive sve su karte položili u napad, no do kraja susreta nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Blaževiću. U nekoliko navrata stvorili su gužvu u kaznenom prostoru gostiju, no nedovoljno kako bi ugrozili čvrstu Slavenovu obranu.

Upisali su tako Farmaceuti četvrtu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu te prvu u gostima, dok je Lokosima ovo peti uzastopni poraz. S nova tri boda, Slaven sada ima ukupnih 18, što ih smješta na šestu ligašku poziciju. Bodovno su sada izjednačeni s petoplasiranim Interom, no Zaprešićani imaju, tek za jedan pogodak, bolju gol-razliku.

Pred Koprivničancima je četvrfinale Kupa protiv Osijeka, sljedećeg tjedna u srijedu, dok će do kraja jesenskog dijela prvenstva odigrati još tri dvoboja, sva tri na svom terenu. U Koprivnicu će doputovati Hajduk, Inter i Cibalia.

MAXTV PRVA LIGA, 17. KOLO:

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:1)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Glavni sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Kruno Šarić (Županja) i Marjan Tomas (Osijek). Četvrti sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Delegat: Milan Rukavina (Rijeka). Kontrolor: Božo Mamić (Bjelovar).

LOKOMOTIVA (4-3-3): Zagorac – Majstorović, Rrahmani, Kolinger, Rožman (od 60. Bočkaj) – Halilović (od 71. Halilović), Majer, Capan – Grezda, Marić (od 46. Antunović), Doležal. TRENER: Mario Tokić.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević – Purić, Katić, Musa, Štiglec – Christensen, Burić, Bouadla (od 86. Gregurina) – Heber (od 79. Aliti), Savić (od 57. Jovičić), Ivanovski. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 0:1 Heber 12′, 0:2 Heber 61′

ŽUTI KARTONI: Štiglec 74′, Majer 83′, Burić 90+’